Son Yazılar

11 Nisan 2018 Çarşamba

Yusuf öğretmen, organlarıyla can ve ışık olacak
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


ANTALYA'nın Kaş ilçesinde baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve 2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra beyin ölümü gerçekleşen hoca Yusuf Akça'nın (54) organları bağışlandı. Hoca Akça, geçen sene aralık ayında bir veliyle yaşadığı tartışmayla gündeme gelmişti.

Kaş'ta sınıf öğretmeni Yusuf Akça, 8 Nisan Pazar gecesi evinde fenalaştı. Şiddetli sancı şikayetiyle Kaş Devlet Hastanesi'ne götürülen Yusuf Akça'nın beyin kanaması geçirdiği saptandı. Buradaki ilk müdahalenin arkasında ambulansla Antalya'daki özel bir hastaneye sevk edilen Yusuf Akça, yoğun bakıma alındı. Salı günü durumu kötüleşen Yusuf Akça'nın beyin ölümü gerçekleşti.

ORGANLARI BAĞIŞLANDI

Yusuf Akça'nın daha önce bağışladığı belirli organları eşi Suna Akça'nın da onayıyla alındı. Akça'nın karaciğerinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, bir böbreğinin Isparta'da, öteki böbreğinin Antalya'da özel bir hastanede, kalbinin Ankara Başkent Üniversitesi'nde, akciğerlerinin İstanbul Koşu Yolu Hastanesi'nde organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere gönderildiği, korneaların da uygun hastalara nakledileceği kaydedildi.

VELİYLE YAŞADIĞI TARTIŞMAYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Yusuf Akça, Kaş'a alt YİBO İlkokulu'nda tahsis yaptığı 2017 yılında bir veli göre öğrenciyi dövdüğü iddiasıyla iki kez şikayet edildi. İki şikayet sonrası yapılan soruşturmada Yusuf Akça suçsuz bulundu. Bu tartışma sonrası Akça, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar tarafından soruşturma ardına kadar açığa alındı. Soruşturma sonrası yer değiştirme cezası alan ve Kaş Kaymakamlığı tarafından Kaş'a tabi Dirgenler Mahallesi İlkokulu'nda görevlendirilen Yusuf Akça'nın meslektaşları kadar iyiliksever, doğa ve hayvan dostu olduğu belirtildi. 21 takvim eğitimci olan, evli ve 1 çocuk babası Yusuf Akça'nın cenazesi, yarın İstanbul Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi'nde toprağa verilecek.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »