Son Yazılar

7 Nisan 2018 Cumartesi

Ülker hoca, cadde hayvanlarına sahip çıktı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


MARDİN'de, Derik İlçe Halk Müziği Eğitim Merkezi'nde Giyim Üretim Teknolojisi öğretmeni olarak ödev yapan Ülker Korkmaz (33), ilçedeki sokak hayvanlarına sahip çıktı. Sokaktaki hayvanları besleyen ve bakımlarını yapan Korkmaz, evinde de 20 tane kedi beslediğini söyledi.

Derik Belediyesi Kadın Geliştirme ve Dayanışma Merkezi Müdürü olan ve bununla birlikte Irk Eğitim Merkezi'nde öğretmenlik yapan Ülker Korkmaz, ilçedeki cadde hayvanlarına sahip çıktı. Mesai saatlerinin dışındaki zamanlarını sokak hayvanlarına ayıran Korkmaz, ilçede gördüğü bütün sokak hayvanlarını besleyerek, bakımlarını yapıyor. Yoğun bir meslek hayatına rağmen mesaisinden arta kalan zamanını sokak hayvanlarına ayıran Korkmaz, bütün vatandaşların da takdirini topladı. Evinde 20 kedi besleyen Korkmaz, mesai arasında önce evine uğrayıp, kedilerinin mamasını veriyor. daha sonra ilçe merkezinden 3 kilometre uzaklıkta bulunan bir köprünün altına dışarı giden Korkmaz, burayı kendilerine barınak yapan 11 köpek yavurusunu besliyor.

Çocukluğundan beri hayvanları sevdiğini bildiren Giresunlu Ülker Korkmaz, "Evimde 20 kedi besliyorum. Burada kirada oturuyorum. Bazı konut sahiplerinin tepkilerine de maruz kaldım. Buna rağmen hayvanlardan vazgeçmedim. Köprü aşağı 11 yavru köpek bulunuyor ve bunların anneleri değil. Köpekleri birileri buraya getirmiş. Hasta olan birini tedavi için Mardin Rehabilitasyon Merkezi'ne gönderdim. Öğlen arası gelip, köpeklerin bakımını yapıyorum ve mamalarını veriyorum. Bu hayvanların telef olmasını istemiyoruz. Küçüklüğümden beri hayvan besliyorum. hemen cadde hayvanlarına yardımcı oluyorum. Devletten mama konusunda takviye ve destek bekliyoruz. Köpeklerin barınağa götürülmesini istemiyoruz. Çünkü orada tutsak kalıyorlar. Vatandaşlarımız köpekleri sahiplenirse fazla daha iyi olur" dedi.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »