Son Yazılar

11 Nisan 2018 Çarşamba

Tesadüfen tanıştıkları müdür tamamen okullu oldular
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Kırklareli'nde eğitimlerini yarıda bırakan iki Roman genç, Kırklareli Ulusal Eğitim Müdürü Murat Aşım'ın çabalarıyla okullarına geri döndü.

Ulusal Eğitim Müdürü Aşım, hafta sonu tatilinde büyük kasaba merkezinde dolaşırken çiçek fotoğrafı çeken iki genci fark etti. Yanlarına artan bir şekilde tanıştığı Çağrı Bozacı (15) ile Serdar Tuğral'ın (15) eğitim hayatlarının yarım kaldığını öğrenen Aşım, bu duruma çok üzüldü.

Çocukları makamına davet eden Aşım, gençlere her şeye karşın eğitimlerini tamamlamaları gerektiğini ve bu konuda kendilerine takviye olacağını anlattı. Aşım, daha sonda makamında misafir ettiği Çağrı ve Serdar'ı makam aracına bindirerek Ahmet Mithat Ortaokulu'na götürdü.

Kayıtları yapılan iki arkadaş 7. derslik öğrencisi olarak her yerde okullarına başladı.

Müziğe olan yetenekleri dikkati çeken iki dost, okulda arkadaşlarına mini bir konser verdi.

Milli Eğitim Müdürü Aşım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okuldan ayrı kalan çocukların her yerde sınıflarına dönmelerinden fazla mutlu olduğunu söyledi.

Bozacı ve Tuğral'ın bundan böyle hayata daha umutla baktığını ifade eden Aşım, "Aileleri de bu durumdan fazla memnun. Serdar ve Çağrı, aynı durumlarda olan, eğitimlerini yarıda bırakmış öteki arkadaşlarına da iyi birer örnek oluyorlar." dedi.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »