Son Yazılar

8 Nisan 2018 Pazar

Öğretmenlere STEM eğitimi verildi
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Adıyaman'da öğretmenlere STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimi verildi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü göre yürütülen fen ve teknoloji, bilişim teknolojileri, sınıf, matematik ile teknoloji tasarım öğretmenlerine STEM eğitimleri verilmeye başlandı.

Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Gültekin Çakmakcı, Yrd. Doç. Dr. Bahadır Yıldız ve Yrd. Doç. Dr. Gökhan Kaya tarafından verilen eğitimler 2 gün boyunca Zübeyde Bayan Anaokulu çok amaçlı salonunda başladı. Gerçekleştirilen eğitimlerle alakalı olarak açıklamalarda bulunan İl Ulusal Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, "Bu iki gün içerisinde 65 öğretmenimiz eğitim alacak. Bütün öğretmenlerimiz el becerilerini geliştirip aktiviteler yapacaklar ve burada öğrendikleri bilgileri okullarında öğrencilerine aktaracaklar. Bizim buradaki temel amacımız öğrencilere ulaşmak başlangıçta öğretmenlerimizin eğitimleri devam ediyor. Kesintisiz dıştan hocalar getirerek burada öğretmenlerimizle buluşturuyoruz. Eğitim aktüel veriler üretiliyor. Son 2 yılda üretilen veri insanlık tarihi baştan başa üretilen verilerden daha fazladır. Bizler çocuklarımızı hazırlıyoruz böylece de ilk olarak öğretmenlerimize eğitimler veriyoruz" dedi.

sonradan konuşan Prof. Dr. Gültekin Çakmakcı ise, "Öğretmenlerimize STEM hakkında bilgiler verip araştırmalar yaptık. Mühendislik becerisi kazandırabilmek için burada arkadaşlarımız, lehimlemeler yaptılar, elektronik devresi ürettiler. aynı zamanda buradaki eğitimlerde girişimciliğe de yer verdik ve girişimciliğe yoğunlaştık. Ülkemiz, genç nüfusu olan bir ülkedir ve buda oldukça kayda değer. Gençlerimize girişimcilik ruhu kazandırmamız gerekli bu anlamda da öğretmenlerimizle beraber burada bazı uygulamalar yaptık. Umuyoruz ki öğretmenlerimiz burada elde ettikleri bilgileri okullarında öğrencilerine aktaracaklardır. İnanıyoruz oysa keşif yapan bireyler Adıyaman'da ve ya ülkemizde çıkacaktır" diye konuştu.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »