Son Yazılar

2 Nisan 2018 Pazartesi

Öğretmenin saçı uzun erkek öğrenciye toka taktığı iddiası
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bir ortaokulda görevli öğretmenin, saçı uzun olduğu gerekçesiyle erkek öğrencisine toka taktığı bahis edildi.

iddiaya göre, geçen hafta cuma günü Gökçeada Ortaokulunda görevli İngilizce Öğretmeni G.U, 6. sınıf öğrencisi E.K'ye (12) saçının uzun olduğu gerekçesiyle toka taktı.

Bir iş için okula dışarı giden anne Türkan K. yaşanan olaya şahit olunca durumu eşi Osman K'ye anlattı.

Okula gidip olaya tepki bildiren Osman K. hakkında İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü kabahat duyurusunda bulundu.

Osman K, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı öğrenince duruma tepki gösterdiğini, okul basmasının söz konusu olmadığını savunarak, şöyle konuştu:

"Ben sadece oğluma tokayı kimin taktığını sordum. Bana İngilizce öğretmeninin taktığını söylediler. Ben de İngilizce öğretmeniyle görüşmeye çıktım. 'Siz mi taktınız' dedim. 'Evet ben taktım. Biz şakalaşıyorduk, eğleniyorduk, fena bir kasıt yoktu' dedi. Olay bize çok ters geldi. 400 kişinin karşı çocuğu dikip şakalaşmak, eğlenmek nasıl oluyor? Biz hayretlere düştük, şaşırdık. Mektep yönetimi de bize fazla zıt davrandı. Tabii ben de o sinirle haliyle onlara bağırdım, hakarette bulundum fakat elbette darp olayı olmadı. Yani hakarette bulunduğum için kendilerinden özür dilerim. Aynı şeyi zaten kendilerinden bekliyorum çünkü onlar da bana bağırdılar. Olay bu şekilde gerçekleşti. Sonradan kendileri suç duyurusunda bulunmuşlar."

Ulusal Eğitim Şube Müdürü Ercan Konyar ise cuma günü okulda münferit bir olayın yaşandığını belirterek, "Bu bir veliye gelip okulu basıp, terör estirme hakkı katiyen vermez. Biz bunu asla kabul etmiyoruz. Daha da çirkin olanı, tekrar bu velilerimizin sosyal medyada linç kampanyaları başlatmaları." dedi.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »