Son Yazılar

8 Nisan 2018 Pazar

25 yıldır yetiştirdiği öğrencilerinin dokümanını tuttu
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Kayseri'de 25 yıldır yetiştirdiği tüm öğrencilerin dokümanını tutan ve iletişimini koparmayan derslik öğretmeni Duran Savaşçı, doğum gününde emekli oldu.

1979 yılında Adıyaman'da göreve başladıktan sonradan Tunceli, Van ve Kayseri'de farklı alanlara yönlendirilmiş okullarda ödev yapan derslik öğretmeni Duran Savaşçı, "O zamanki ismi 60. sene Cumhuriyet İlköğretim, şimdiki ismi ise Mehmet Sepici 60. Sene İlkokuluna geldim ve burada takriben 25 sene baştan başa atama yaptım" dedi.

15 Mart 1993 yılında Mehmet Sepici 60. Sene Cumhuriyet İlkokulunda göreve başladığını ve doğum günü olan 28 Mart 2018'de emekliye ayrıldığını ifade eden Savaşçı, "1993 yılından beri sınıf defterinin arkasına öğrencinin adını, velisinin adını ve telefon numaraların yazardım. Bu şekilde bir belge oluşturmaya başladım" diye konuştu.

Öğrencilerinin ilkokuldan mezun olduktan sonradan hangi okula tescil yaptırdığını, hangi üniversiteye gittiğini zeka anekdot aldığını anlatan Savaşçı, "Bu konularla ilgili olarak aralıksız irtibat halinde oldum. Üniversiteye dışarı giden öğrencilerim oldu. O şekilde 25 yıl baştan başa öğrencilerimi bu yönde takip ettim. Evvelden sabit telefon vardı, şu anda birçoğu bunu iptal ettirdiği için ulaşamadığım oldu, kopukluk oldu. Cep telefonu olunca iletişim kurmam daha basit oldu. Bugüne değin böyle bir dokuman elde ettim. 25 sene boyunca öğrenci ve velilerinin telefon numaraları elimde bulunuyor. Ben matematik ağırlıklı bir eğitim verdiğim için öğrencilerimin çoğunluğu elektrik elektronik mezunu oldu" diye konuştu.

Mehmet Sepici 60. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Murat Yıldız ise, 8 yıldır okulda müdürlük yaptığını belirterek, "Sınıf öğretmenimiz Duran Savaşçı ile 8 sene birlikte şen bir eğitim sezonu geçirdik. Okulun hafızası gibiydi. Geriye Doğru dönük çoğu bilgiyi ben Duran hocamdan aldım. Öğrencilerle ilgili, okulun somut durumu ile ilgili ve çevredeki velilerin profili ile ilgili bilgileri Duran hocamdan aldık ve çok yardımcı oldu" dedi.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »