Son Yazılar

10 Mart 2018 Cumartesi

Taciz sanığı öğretmene 100 sene hapis cezası istendi
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Adana'da mektep müdürü İsmail Ü, 6 farklı öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı. Davalı hakkında, 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan 100 sene hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

iddiaya göre, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Ü, Mart 2016 tarihinde öğrencilerine tacizde bulundu. Bunun üzerine Ü, Ulusal Eğitim İl Müdürlüğü kadar soruşturma geçirdi ve okuldan uzaklaştırılarak Çamlıbel Lisesi'ne ödev edildi. İsmail Ü, bu okulda da görevine gitmeyerek rapor aldı ve yeniden soruşturmadan daha sonra Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlüğü görevine atandı.

Görevine atandıktan daha sonra Ü, okulun yurdunda kalan E.G. (17), E.İ.K.(17), G.K.(17), Y.R.A. (17), H.A. (18) ve N.Ü.'ye (18) dağıtılmış tarihlerde taciz girişiminde bulundu. Öğrencileri genelde yanında çağırıp elini omuzundan altında atıp göğüslerine dokunduğu iddia edilen Ü.'nün bu tacizlerine daha fazla dayanamayan öğrenciler, Adana Emniyet Müdürlüğü'ne ast Çocuk Şube Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldular. Bu sırada ise Ü, öğrencilere, 'benim arkam kuvvetli bana kimse karışamaz' sözleriyle tehditlerde bulundu. Polis ekipleri de Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirdikleri taciz olayıyla ilgili İsmail Ü.'nü 17 Ocak tarihinde gözaltına aldı. Adana 2. Sulh Canice Hakimliğinin kararıyla tutuklanarak cezaevine konulan İsmail Ü. önümüzdeki günlerde 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Çocuğun Cinsel İstismarı, Cinsel hücum, sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı' suçlamalarıyla yargılanacağı öğrenildi.

öte yandan, İsmail Ü. için 100 yıl hapis cezası istemiyle iddianamede hazırlandı.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »