Son Yazılar

7 Mart 2018 Çarşamba

Sözleşmeli öğretmen görev başvurusu yarın sona eriyor
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Ulusal Eğitim Bakanlığının (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için 2 Mart'ta başlayan başvurular, yarın sona erecek.

Öğretmen alımı için adaylar, Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, tanıdık olmayan dil (İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ile Rusça alanlarına KPSSP120 puan tarzında, öteki alanlar bakımından da KPSSP10 puan tarzında 50 ve üstünde puan almaları kaydıyla müracaatta bulunabilecek.

Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvuruları ve buna ilişkin elektronik başvuru formunun çıktısını, bana kalırsa veya noter aracılığıyla vekalet verecekleri kişiler aracılığıyla il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak.

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlatmak üzere, alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacak.

- Sözlü sınavdan en az 60 alanlar seçim yapabilecek

Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve mantıklı düşünme gücü, iletişim becerileri, öz güven ile ikna kabiliyeti, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, kalabalık önünde temsil yeteneği, eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecek. Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere seçim yapma hakkını elde edecek.

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan bölge adaylar, maksimum 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Açıklanan uygulama takvimine göre, 2 Mart'ta başlayan başvurular yarın sona erecek.

Adayların sözlü sınava alınacakları imtihan merkezlerinin ilanı 16 Mart'ta duyurulacak. Sözlü sınavlar 14 Nisan-8 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »