Son Yazılar

14 Mart 2018 Çarşamba

Öğretmenlere sınavsız tezsiz yüksek lisans imkanı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


- İlkokul Öğretmenleri Sağlık Durumu ve Sosyal Takviye Sandığı (İLKSAN)

ile Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü arasında, öğretmenlere üniversitenin uzakta tezsiz yüksek lisans programlarına, lisans puan ortalamasına kadar sınavsız ve kesik kayıt olabilme imkanı veren protokol imzalandı.

İLKSAN Idare Heyeti Başkanı Tuncer Yılmaz, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, kurum üyesi öğretmen ve eğitimcilerden gelen uzakta yüksek lisans eğitimi talepleri doğrultusunda, değişik üniversitelerle görüşmeler yaptıklarını aktardı.

Sakarya Üniversitesi ile yapılan görüşmeler sonucu protokol imzalandığını bildiren Yılmaz, protokol kapsamında, İLKSAN tarafından yapılacak ön kayıtlara göre, ilkokul öğretmenleri ve aza diğer eğitim çalışanlarına, kesik uzaktan tezsiz yüksek lisans eğitimi imkanı sağlandığını belirtti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Halil İbrahim Sağlam ise protokol kapsamında, önleyici rehberlik ve danışmanlık hizmetleri, eğitim programları ve öğretimi, eğitim yönetimi ve denetimi ile kariyer psikolojik danışmanlığı almak üzere dört belli başlı bilim dalında uzaktan yüksek lisans eğitimlerinin verileceğini kaydetti.

Uzaktan tezsiz yüksek lisans eğitimlerine tescil için ALES şartı olmadığını ve herhangi bir lisans programından mezun olan öğretmen ve eğitim çalışanlarının bu programlara başvurabileceğini belirten Sağlam, İLKSAN üyelerine program ücretlerinde yüzde 20 oranında indirim yapılacağını vurguladı.

Protokol kapsamındaki uzakta tezsiz yüksek lisans kontenjanları ve indirimlerden 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonbahar yarıyılından itibaren yararlanmaya başlanacak.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »