Son Yazılar

31 Mart 2018 Cumartesi

Öğretmenler ve polisler uzlaştırma yemeğinde buluştu
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bir mektep müdürünün darp edilmesi olayının ardında eğitimciler ile güvenlik mensupları aralarında yaşanan kırgınlık uzlaşma yemeği ile son buldu.

Kahta ilçesinde bir okul müdürünün darp edildiği iddiası nedeniyle Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz, basın açıklaması yaparak mektep müdürüne takviye verdiklerini açıklamıştı.

Meydana gelen bu tartışmalardan sonradan ilçe protokolü araya girerek eğitim camiasını ve güvenlik mensuplarını barıştırma yemeğinde buluşturdu.

Keza milli eğitimdeki ayrıca de emniyetteki personellerin olaya sağduyulu bir şekilde yaklaştığını belirten Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, "Ayrıca İlçe Ulusal Eğitimdeki keza de İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli arkadaşlarımız olaya ihtiyatlı bir şekilde yaklaştı. Okul müdürü ile emniyet mensubu arkadaşımız iki taraflı olarak özür diledi. Bu yaşanan olayın gerçekte Kahta ilçesinin gündeminde olmaması lazım. Bizim şuan Türkiye olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekir. Bizim ne kişisel bir problemimiz ne de şahsi bir probleme yerimiz var. Bu olayın barışla sonuçlanmasından dolayı Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, Kahta İlçe Güvenlik Müdürü Durmuş Ali Özkan, Eğitim-Bir-Sen Kahta Şubesi Başkanı Mustafa Işık, mektep müdürümüze ve polis arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizler Kahta'da yaşayan insanların sağduyulu olduğunu biliyoruz. Bunun fiziki bir göstergesi de emniyete intikal eden olaylarda ailelerin kendi arasında uzlaşarak sorunları çözmesidir" dedi.

Düzenlenen uzlaştırma yemeği buluşmasına Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, Kahta İlçe Emniyet Müdürü Durmuş Ali Özkan, Eğitim-Bir-Sen Kahta Şubesi Başkanı Mustafa Işık, eğitimciler ve emniyet mensupları katıldı.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »