Son Yazılar

26 Mart 2018 Pazartesi

'Öğretmene şiddet uygulayanlara millet davası açılmalı'
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Kayseri Melikgazi ilçesi Kadı Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz'ın okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci göre bıçaklanmasına karşı çıktı.

"Yeter artık! Bu saldırılara daha nereye kadar sabır edilecek?" diyen Geylan, MEB'e çağrıda bulunarak, sorumlular hakkında millet davası açılarak peşine düşüp takip edilmesi hususunda hukuki düzenlemeler yapılmasını istedi.

Geylan açıklamasında şunları kaydetti: "Kayseri Melikgazi ilçesi Kadı Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci tarafından bıçaklandı. Çok şükür öğretmenimizin hayati tehlikesi değil. Yeter artık! Bu saldırılara daha nereye değin dayanıklılık edilecek?

MEB'e çağrıda bulunuyoruz: Öğretmene kuvvet sorumluları en ağır şekilde cezalandırılması ve hatta bir şikayete lüzum kalmadan sorumlular hakkında halk davası açılarak peşine düşüp takip edilmesi hususunda yasal düzenlemeler yapılmalıdır. MEB, çalışanların güvenliği için yükümlülük almalıdır."

Lise öğrencisi, müdür yardımcısını bıçakladı
« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »