Son Yazılar

17 Mart 2018 Cumartesi

Öğretmen, Afrin için 3 kıtalık şiir yazdı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


AMASYA'da Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Genel Başkanı İsmail İlmaz, Zeytin Dalı Harekatı'nda atama alan askerler için 'Gidiyorum Afrin'e isimli 3 kıtalık şiir yazdı.

Gazi Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni İsmail İlmaz, 'Zeytin Dalı Harekatı'nda tayin alan askerler için 'Gidiyorum Afrin'e isimli 3 kıtalık şiir yazdı. İlmaz, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın arzusunu biz emir olarak telakki ederiz. Çanakkale ruhu, Afrin'de bir yüzyıl sonra bitmiş dirilmiştir. Tarih baştan başa Türk milleti mazlumların hamisi, zalimlerin hasmı olmuştur. Selam olsun vatan uğruna anadan, yardan, serden geçenlere, bu inançla kahraman Mehmetçiklerimize moral olması için 'Gidiyorum Afrin'e isimli 3 kıtalık şiir yazdım. İnanıyorum ama kahramanlarımız oradan zaferle çıkacaklar" dedi.

İşte İsmail İlmaz'ın yazdığı Gidiyorum Afrin'e isimli o şiirin dizeleri:

"Suriyeli bir yetim şark akşamında/ Beyazı küskün ıtır kokulu bir gecede/ Yüreğimden yol buldum yare/ Kınıklı atların yelesinde/Gidiyorum Afrine.

Kalleş yağı pusuları/ Uzanmışsa sinsi tüneller boyu/ Kan bulaşmışsa Afrin suyuna/ Asırlık babasız soylum inleme/ Zülfikar pusatlı/ Şüheda ruhlu/ Kınalı Mehmedim/ Yürü vatan uğruna/ Kızıl elmaya.

Savaş gözlü çocuklar/Çile kısa ve öz analar/ Halsiz koca çınarlar/ Dayanmışsa arşa mazlumun ahı/ Baştan hortlamışsa haçlı ruhu/ Geliyor Muhammed ordusu/ Küffarın ezeli korkusu/ Vur Mehmedim zalimler inlesin/ Cihan her tarafta Türkün zafer türkülerini dinlesin..."

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »