Son Yazılar

9 Mart 2018 Cuma

Atanamayan hoca, Cumhurbaşkanını dinledi ticarete atıldı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Bingöl'de Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunu 28 yaşındaki Esma Berdibek, atanamayınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Herkes atanmak zorunda yok, herkes memur elde etmek zorunda değil' düşüncesine katılarak ticarete atıldı.

2013 yılında Kars Kafkas Üniversitesi Fen Bilgisi öğretmenliğinden mezun olan 28 yaşındaki Esma Berdibek, 5 sene sınavlara çalışıp atanamadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Herkes atanma zorunda yok' düşüncesine katılarak ticarete atılma kararı aldı. Ailesinin de desteğini alan Berdibek, devlet kredilerinden yararlanıp süt ve süt ürünleri satan bir işletme yeri açarak başına geçti.

Atanamayınca ticarete atılmayı düşündüğünü aktaran Esma Berdibek, "Ne üstüne iş yeri açayım diye düşündüm. Bingöl ufak bir büyük kasaba ve hayvancılık ile uğraşan insanlarımız bol miktarda mevcut. Ailemin de desteğiyle bir iş yeri açtım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşmasında 'Herkes atanmak zorunda yok, cümbür cemaat memur olmak zorunda yok' düşüncesine bende katılıyorum. Tabi fakat devletimizin desteğiyle vatandaşlarımız bunu gerçekleştirebilir. İnsanlarımızın da bu konuda azıcık aktif olmaları gerekiyor. Bunun içinde dağıtılmış kurslar ve destekler var. Azıcık araştırma yapmalılar, girişimcilik kurslarını fırsat bilsinler" dedi.

Atanamayan öğretmenlere çağrıda bulundu

Atanamayan çoğu öğretmenin olduğunu gösteren Berdibek, meslektaşlarına dahası çağrıda bulundu. Devletin çoğu kurs ve destekte bulunduğunu anımsatan Berdibek, "Atanamayan öğretmenler arkadaşlarımı da birkaç şey söylemek istiyorum. Tek başlarına şayet bir şeyler yapıp cesaret edemezler, tanıdıkları, çevrelerinde bulunan arkadaşlarıyla birlikte devletimizin sağlamış olduğu kurslara gidip girişimcilik belgelerini alırlarsa akıllarında olan meslek yerlerini açma fırsatına sahip olacaklardır. Yerimizde oturup atanamıyoruz diye gözyaşı dökmek yerine birazcık da fırsatları değerlendirmemiz gerekiyor. Bunun için de çabalamamız gerekiyor" diye konuştu.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »