Son Yazılar

22 Şubat 2018 Perşembe

Okulun bodrum katını sanat atölyesine dönüştürdüler
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Görsel Sanatlar Öğretmeni Emra Tün, ödev yaptığı okulun kullanılmayan bodrum katındaki odayı öğrencilerinin de yardımıyla atölyeye dönüştürdü.

Ilk atama yeri Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden 3 yıl önce Hürriyet Ilk ve Ortaokulu'na atanan Tün, okulun bodrum katını kullanabilmek için okul yönetimi de katkısıyla alıştırma başlattı.

Atölyede kelebek ve bulut temalarını ele alan Tün, ünlü ressamları tanıttığı dersliğin duvarlarını öğrencilerinin yaptığı fotoğraf ve taş süslemeleriyle donattı.

Boyayarak tavana zıt astıkları şemsiyeler, herkes bambaşka renkte sıralar, okul bahçesindeki duvar resimleriyle çalışma alanını görsel anlamda zenginleştirmeye çalışan Tün, kurs verdiği öteki branş öğretmenleri ve öğrencileriyle karma fotoğraf sergisi açmayı hedefliyor.

Emra Tün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işe önce sıraları boyayarak başladıklarını, sonra duvar resimleriyle sanatçıların tanıtımını yaptıklarını ve son olarak da alanı şemsiyelerle renklendirdiklerini belirterek şöyle devam etti:

"Öğrencilerin daha bağımsızlık düşünebildikleri, daha mutlu oldukları bir ortamda verimli olmaları, görüş açılarını, ufuklarını ilerletmek için böyle bir atölye oluşturduk. Burası ilk geldiğimizde bomboş bir bodrum kattı. daha sonra ağır ağır doldurduk, okulun yardımları, kendi imkanlarımızla bu hale getirdik. Kullanılmayan bir bodrum katıydı..."

Tün, mesleğe başladığından beri benzer araştırmalar yaptığına sinyâl ederek birincil görev yeri Şemdinli'de hoca arkadaşları ve öğrencilere yağlıboya dersi verdiğini, fotoğraf sergileri açtıklarını anlattı.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »