Son Yazılar

8 Şubat 2018 Perşembe

Öğrenciye 'ödevini çantana yavaş koydun' dayağı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Adana'da bir öğretmenin 9 yaşındaki öğrencisini ödevini çantasına geç koyduğu gerekçesiyle önce cetvel ile sonra da tokat atarak darp ettiği ileri sürüldü.

Edinilen bilgiye göre, durum Seyhan ilçesine emrindeki Yeşilyurt Mahallesi'nde 5 Şubat günü meydana geldi. Babası Süleyman Güngör tır sürücüsü, annesi Saide Güngör (32) ise ev hanımı olan 9 yaşındaki 3. derslik öğrencisi H. Güngör, eğitim gördüğü Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu'na gitti. Ders esnasında sınıf öğretmeni İ.M., öğrencisi H. Güngör'e ödevini çantasına koymasını istedi. Ancak H. Güngör azıcık gecikince, öğretmeni bu duruma kızarak önce öğrencinin eline cetvelle vurup sonra da ensesine tokat attı. Oysa Güngör, öğretmeni ensesine vururken çekilince boynun daha aşağı tarafında da darba bağlı kızarıklıklar oluştu. Güngör, dersi bittikten sonra evine geldi. Annesi oğlunun vücudundaki kızarıklıkları ayrım edip durumu öğrenince okula gitgide artarak müdüre bu durumu şikayet etti. Öğretmen iddiaya göre cetvel ile vurduğunu kabul etti fakat kızarıklığı kendisinin yapmadığını ileri sürdü. Anne şikayetçi olduğunu söyledi. Mektep yönetimi ise olayla ilgili tahlil başlattı.

"Asker olmak istiyor fakat okula gidemiyor"

yarıyıl tatili bittikten daha sonra eğitim ve öğretimin başladığı birincil gün meydana gelen bu olaydan dolayı oğlunun okula gidemediğini, fakat okuyup asker edinmek istediğini bildiren Güngör, "Hoca ödevimi çantama geç koyduğum için beni önce cetvel ile daha sonra ise eliyle dövdü. Öğretmenim beni ve öteki çocukları da daha önce dövüyordu. Ben askerleri fazla sevdiğim için okuyup asker elde etmek istiyorum fakat okula gitmeye bundan böyle korkuyorum" dedi.

"Benim dövmediğim oğlumu başka biri da dövmesin"

Anne Saide Güngör ise oğlunu fazla kuvvet şartlarda büyüttüğünü, öğretmenin daha önce de oğlunu dövdüğünü fakat bu kez vücudunda izler olduğu için dayanamadığını belirterek, "Ben oğluma evde bir tokat atmıyorum. Onu başkaları dövsün diye mi büyütüyoruz. Ben öğretmenin oğlumu dövmesini istemiyorum. böylece ondan şikayetçi olacağım" diye konuştu.

Konuyla ilgili Adana İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü de inceleme başlattı.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »