Son Yazılar

24 Şubat 2018 Cumartesi

İroni yaptığını iddia eden öğretmen açığa alındı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Antalya'nın Kumluca ilçesinde, sosyal medyada yayınladığı görüntülerde gerçeğe tutarsız açıklamalarda bulunduğu bahis edilen hoca açığa alındı.

Mavikent Mahallesi Mustafa Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesinde görevli edebiyat öğretmeni Muhsin Kavalcı, sebzeleri kezzapla civayla karbonmonoksitle ürettiklerini, yapı dış cephe boyasıyla da boyadıklarını anlatan bir video çekti.

Sosyal medyadan paylaşılan videonun tepki çekmesi ve kabahat duyusunda bulunulması üzerine hakkında soruşturma başlatılan Kavalcı, görevden uzaklaştırıldı.

Üreticilik de yapan Muhsin Kavalcı, AA muhabirine yaptığına açıklamada, yaklaşık 6 aydır biyoloji ile ilgili mücadeleyle sebze yetiştirdiklerini, bunu anlatan videolar paylaştığını fakat ses getirmediğini söyledi.

Sebze ve meyve üretimi üzerine yapılan negatif haberlere tepki göstermek için video çektiğini anlatan Kavalcı, buna inanılarak hakkında savcılığa kabahat duyurusunda bulunulduğunu, kendisinin de açığa alındığını ifade etti.

İroni yaptığı videosuyla insanları kandırmak istemediğini savunan Muhsin Kavalcı, "Ben istedim ki ahali birinci ağızdan Kumluca sebzesinin tehlikesiz olduğunu bilsin, öğrensin. Amacım konuya dikkati çekmekti." dedi.


İroni yaptığını iddia eden hoca açığa alındı
« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »