Son Yazılar

3 Şubat 2018 Cumartesi

Erdoğan duyunca çok şaşırdı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın, ataması yapılacak olan 20 bin öğretmene 5 bin ilave daha yapılacağını açıklaması ödev bekleyen öğretmen adaylarını sevindirirken; sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması konusu da ilgiyle bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün AK Parti milletvekilleri ile Genel Merkez'de yaptığı toplantıda sözleşmeli öğretmenler ve mağduriyetleri konusu masaya geldi. Toplantıda bir milletvekili sözleşmeli öğretmenlerin maaşlarını gündeme getirerek, "Bin 300 lira civarında ücret alıyorlar.

Bundan Başka sadece 15 jurnal sigortalı görünüyorlar" demesi üstüne Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayret ettim. Gerçekte böyle mi ya" diyerek Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a sordu. Bunun üstüne Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Kur'an kursu öğreticilerinin de aynı durumda olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konu önemli, mutlaka düzeltin" dedi.

üstelik sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması konusu da masadaydı. Önceki günkü toplantıda milletvekillerine Ulusal Eğitim Bakanlığının 5 yıl çalışan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasına ilişkin bir alıştırma yaptığı bilgisi de verildi.

Damla Peker

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »