Son Yazılar

10 Şubat 2018 Cumartesi

Engelli hayvanlara bakmak için öğretmenliği bıraktı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


- Tekirdağ'da, sokakta gördüğü engelli köpeklerden etkilenen İngilizce öğretmeni Reyhan Avcı Karagözler, onlara daha iyi bakabilmek için mesleğini bıraktı.

Karagözler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6 yıl önce kurduğu barınakta gönüllü olarak köpeklere baktığını ve her geçen gün köpek sayısının arttığını söyledi.

Şiddete uğrayan köpekleri görüp, İngilizce öğretmenliğinden istifa ederek barınağı açtığından dolayı sevinç duyduğunu açıklayan Karagözler, "Sokakta fazla pozitif yardıma yoksul hayvan vardı. Felçli, âmâ, bacağı olmayan köpekleri görünce dayanamadım. İngilizce öğretmeni olarak tahsis yapıyordum. Sonra eşimle oturup konuştum ve mesleğimi bırakıp böyle bir barınak oluşturmaya karar verdim. Adamakıllı gönüllü olarak burayı açtım. Bundan sonra da hayvanseverlerin yardımlarıyla devam ettirmeye çalışıyorum." diye konuştu.

- "Köpeklerin çoğunluğu felçli"

Karagözler, sosyal medyadan duyanların da engelli ve bakıma muhtaç olanları göndermesi ile kısa sürede barınakta tedavi gören ve bakımı sağlanan köpek sayısının arttığını belirterek, şunları kaydetti:

"Ilk başlarda sayımız fazla azdı lakin zaman içerisinde rakam arttıkça sosyal medya üzerinden hayvanseverlerden takviye istedim. Türkiye'nin her yerinden engelli köpekler gelmeye başladı. Şu lahza itibariyle barınakta 450 köpek oldu. Köpeklerin çoğunluğu felçli. Tek başıma yapıyordum fakat sayının artmasıyla eleman edinmek durumunda kaldım. Acilen 3 kişi köpeklerin bakımını beraber yapıyoruz. Bana bir şey olduğunda buranın devam etmesi gerekiyor çünkü Türkiye'de böyle diğer bir yer değil. Her gün buraya köpek getiriliyor."

Karagözler, Kayı Mahallesinde oluşturduğu 5 dönümlük arazide 200'ü engelli 450 köpeğe bakıyor.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »