Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

Yapay Zeka, 3. Dünya Savaşı başlatabilir!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Elon Musk, suni zekanın Üçüncü Dünya Savaşını başlatabileceğini ve hatta bu durumun Kuzey Kore'nin nükleer bombalarından daha tehlikeli olabileceğini vurguladı.

Dünyanın birincil özel uzay şirketi olan SpaceX, elektrikli araçların önde gelen markalarından biri olan Tesla Motors gibi dev Teknoloji şirketlerin sahibi olan deha iş adamı Elon Musk, suni zekanın Kuzey Kore'den daha büyük bir tehdit olduğunu dile getirdi.

Yapay Zeka konusunda uluslararası yarışa dikkat çeken Elon Musk, bunun Üçüncü Dünya Savaşını bile başlatabileceğini, hatta Kuzey Kore'nin yapabileceklerinin en ince ayrıntısına kadar etkisiz olabileceğini resmi olarak vurguladı.

Yapay zeka alanında üstün ülkeler 3. dünya savaşına yol açacak!

Elon Musk'ın bireysel Twitter hesabında yaptığı paylaşıma kadar; "Çin, Rusya gibi bilgisayar biliminde gelişmiş tüm ülkeler, suni zeka alanındaki avantaj yarışı kendimce Üçüncü Dünya Savaşına yol açacak" dedi.

Elon Musk, bu mesajı Twitter'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in açıklamalarıyla ilgili bir haberi paylaşarak yazdı.

Haberde Putin'in "Yapay Akıl sadece Rusya içindeğil, tüm insanlığın geleceği... Dev imkanlar getirdiği gibi öngörmesi zorlama tehditler de yaratıyor. Bu alanda liderliği bölge, dünyayı da yönetecektir" açıklamalarına yer veriliyordu.

Musk, bu olayın Kuzey Kore'nin nükleer bombalarından daha güvenli olmayan olduğunu ve hatta bu duruma Kuzey Kore'nin yapabileceklerinden daha artı endişelendirdiğini açıklama etti.

Kaynak
http://shiftdelete.net/suni-akıl-3-dunya-savasi-baslatabilir-84871

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »