Son Yazılar

19 Ocak 2018 Cuma

Taşeron kadroya geçiş sınavı nasıl? (2018) Taşeron sınav konuları neler?
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Taşerona kadro haberleri 2017! Taşeron tasarısı son durum


2018 yılında taşerondan kadroya geçenler işçiler sınava bağlı tutulacak. 450 bin kamuda çalışanının gireceği taşeron sınavı nasıl olacak? Taşeron işçilere hangi soru sorulacak imtihan KPSS gibi mi olacak? Geçtiğimiz günlerde taşeron sınavı için başvuru formu yapan binlerce aday şimdide gözünü imtihan ile ilgili teferruat çevirdi. Peki taşeron sınavında hangi konular yer alacak? İşte 2018 taşeron sınavı ile ilgili tüm merak edilenler...
ASGARI 50 PUAN DURUM
Kadroya geçişin manâlı aşamalarından olan yazılı sınav, imtihan kurulu kadar 100 puan üzerinden değerlendirilecek, en az 50 puan alanlar başarılı sayılacak ve en geç 2 Nisan'a dek kadroya geçirilecek. Düzenlemenin kapsadığı taşeron işçilerin, yarın mesai bitimine dek çalıştıkları işyerlerinin ilgili birimlerine dilekçe ve dilekçeyle başvuru etmesi gerekecek. Şartları karşılamalarına rağmen laf konusu zaman içerisinde başvurmayanların kadroya geçiş hakları yanacak.
TAŞERON KADRO SINAVI NE SÜRE?
Taşeronların geçiş süreci 2 Ocak 2018’den itibaren başladı ve 90 gün içinde sonuçlandırılacak. Sınavlar 3 ile 22 Mart arasında gerçekleştirilecek.
"Yaptığı işle alakalı bir sınava mı girilecek?" sorusu üzerine Sarıeroğlu, "Yaptıkları işle alakalı olacak. Bunun detaylarını, Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı ile oluşturacağız." bilgisini verdi.
Emekli olanlar dışında 450 bin birey imtihan olacak, hepsini inşallah kadrolu emekçi olarak 4 (D) statüsündeki istihdamını sağlayacağız. Sınavı mevcut düzenleme gereği koyduk, eleme amaçlı değil, yaptıkları işle ilgili olacak.
SINAVLAR EĞİTİM NİTELİĞİNE GÖRE YAPILACAK
Kadroya geçişler öncesi yapılacak sınavlar ise, yalnızca yazılmış, sadece sözlü, yalnızca uygulamalı olabileceği gibi yazılı ve sözlü, sözlü ve uygulamalı olarak da yapılabilecek. Sınavla ilgili süreçleri yürütmek için sınav komisyonları kurulacak. Sınavda başarılı addedilmek için asgari elli puan edinmek koşul olacak. Sınavlar çalışanların eğitim durumuna göre sözlü olarak da yapılabilecek

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »