Son Yazılar

20 Ocak 2018 Cumartesi

'Sizin eskileriniz bizim yenilerimiz' projesi umut oldu
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


KEMAL ÖZDEMİR

Erzincan'ın Mollaköy İlkokulu bilişim teknolojileri öğretmeni Burak Özgül ve öğrencileri, "Sizin eskileriniz, bizim yenilerimiz" sloganıyla iş adamlarına gönderdikleri mektupların karşılık bulması doğru yepyeni bir bilişim sınıfına kavuştu.

Merkeze tabi Mollaköy beldesindeki ilkokulda 4 yıl önce göreve başlayan Özgül, ömrünü dolduran bilgisayarların ihtiyaca yanıt vermemesi üzerine yenilerini almak istedi.

Kısıtlı imkanlar sebebiyle bunu gerçekleştiremeyen Özgül ve 33 öğrencisi, "Sizin eskileriniz, bizim yenilerimiz" sloganıyla İstanbul'da faaliyet belirten çok sayıdaki meslek adamına mektup yazarak bilişim sınıfının eksiklerinin giderilmesi için yardım başvurusunda bulundu.

Mektuplarına kısa sürede cevap alan Özgül ve öğrencilerine gereklilik duydukları sayının üzerinde dizüstü ve masaüstü bilgisayar geldi. Bunların bir kısmıyla bilişim sınıfını yenileyen öğrenciler, diğerlerini ihtiyacı olan başka bir köy okuluna gönderme kararı aldı.

Bilişim teknolojileri öğretmeni Burak Özgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısıtlı imkanlar sebebiyle çocukların ihtiyacı olan bilişim sınıfını meydana getirmek için bir araya gelerek proje ürettiklerini söyledi.

Kentteki en hoş bilişim sınıfını kurdular

Göreve başladığında ilk işinin okulun bilişim sınıfının somut şartlarını düzeltmek olduğunu gösteren Özgül, şunları kaydetti:

"Ilk göreve başladığımda okulda çok iyi bir bilişim teknolojileri sınıfımız yoktu. Çocuklarla beraber oturduk ve ne yapabiliriz diye düşündük. 'Sizin eskiniz, bizim yenimiz' diye bir proje başlattık. Proje kapsamında öğrencilerimiz büyük holdinglerin ve firmaların yöneticilerine çağrı mektupları gönderdi. Sağ olsunlar ülkemizde bu konuda duyarlılık belirten öyle çok kuruluş geri dönüş yaptı ve şu an belki de ilimizde tek olduğunu söyleyebileceğimiz şahane bir bilişim teknolojileri sınıfına kavuştuk."

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »