Son Yazılar

19 Ocak 2018 Cuma

Sivas'ta yoğun kar! Çevre illerle temas kesildi
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Sivas'ta dün sabahleyin saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine dek aralıklarla aralıksız kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkisini arttırdı. Etkin olan kar ve tipi nedeniyle Sivas'ın çevre illerle karayolu bağlantısı kesildi. Sivas-Erzincan, Sivas-Malatya karayolu kar yağışı ve tipi sebebiyle ulaşıma kapatıldı. Polis ekipleri vasıta geçişlerine izin vermedi. Tırlar, otobüsler ve diğer araçlar dinlenme noktalarında bekletildi.
Kar yağışı nedeniyle öğrenciler ise karne sevinci yaşayamadı. Sivas Valiliği, kar nedeniyle okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin bir gün tatil edildiğini duyurdu. Engelli ve gebe kamu çalışanlarına da bir gün izin verildi. Okulların kar nedeniyle tatil edilmesiyle öğrenciler yarıyıl tatiline bir gün erken başlamış oldu. Öğrencilerin karneleri velilere verildi.
Karayollarının kapalı olması nedeniyle Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden polis ekipleri otobüslerin çıkışına müsade vermedi. Yolcular otogarda saatlerce beklemek zorunda kaldı. Kar yağışı uçak seferlerini de etkiledi. Bir Takım uçak seferleri iptal edildi.
Şehir merkezinde de etkin olan kar yağışı sebebiyle ekipler karla mücadele çalışmalarına başladı. Sivas Belediyesi temizleme ekipleri kar küreme aracıyla yollarda ve kaldırımlarda arıtma çalışması yaptı.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »