Son Yazılar

20 Ocak 2018 Cumartesi

'Öğretmenlerimizle 2023'e' projesi başvuruları başladı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Bakanlığın internet sitesinden yapılan duyuruda, MEB Hoca Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce, "Öğretmenlerimizle 2023'e" projesi başvuruları başladı.

Duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

"Öğretmenlerimizin etkin öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirebilmeleri için bilgilerini tazeleyebilmeleri, becerilerini geliştirmeleri, tavır ve davranışlarıyla rol model olabilmeleri hedeflenmektedir. Bu kapsamda öğretim programları, Hoca Taktik Belgesi ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri dikkate alınarak, tanışma (buz kırma) etkinliklerini, öğretim programında dikkat edilmesi gereken noktaları, örnek ders sunumlarını, misal ders içi etkinliklerini (Nasıl hazırlanır? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? vb.), kazanımlar ile etkinliklerin ilişkilendirilmesini, ölçme değerleme sürecini kapsayan eğitim içerikleri hazırlanmıştır."

Hazırlanan içeriklerin öğretmenlere en etkin şekilde aktarılması amacıyla eğitici eğitimleri gerçekleştirileceği ifade edilen duyuruda, öğretici eğitimlerine katılacak öğretmenlerin hazırlanan eğitim içeriklerini aktif öğrenme anlayışı çerçevesinde tahsis yaptıkları illerdeki öğretmenlere aktaracakları da kaydedildi.

Eğitici eğitimlerine katılmak isteyen hoca ve akademisyenler, alanları ve gerçekleştirdikleri çalışmalarıyla ilgili kısımları doldurarak, "https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?919" internet adresinden başvurularını yapabilecek.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »