Son Yazılar

25 Ocak 2018 Perşembe

Öğretmen, köpeği otomobile bağlayıp sürükledi
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Hayvanlara karşın acımasızlığın görüntülerinden biri de Mersin'in Faziletli ilçesinde kaydedildi. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde bir otomobilin arkasına alt köpeğin cansız bedeninin vicdansız şoför tarafından sürüklenerek götürüldüğü görüldü.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Mersin Hayvanları Koruma ve Sahiplendirme Platformu'nun sosyal ağ hesabından paylaşılan görüntülerde Rottweiler cinsi köpeğin cansız bedeni bir arazi aracının arkasına ast şekilde sürükleniyor. Görüntüyü kaydeden yurttaş: "Bir pikabın gerisinde köpeği bağlayarak sürüklüyor. Köpek henüz koşuyordu şuan ölmüş vaziyette". Sonradan vatandaşlar tarafından durdurulan sürücünün çekilen bir fotoğrafta köpeğin cesedine bastığı görülüyor. Vicdanları sızlatan bu görüntüler sosyal medyada paylaşılmasının arkasında tepkiler çığ gibi büyüdü.

YAVRUSU YÜREKLERİ BURKTU

Adının Laydy öldüğü öğrenilen köpeğin önceki sahibi olayın gerisinde savcılığa giderek bu cani hakkında kabahat duyurusunda bulundu. Laydy adlı köpek, önceki sahibi ve hayvanseverler tarafından gömülürken, yavrusu 'Para'nın ise annesine verdiği tepki herkesi duygulandırdı.

Hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül, "Bir birey pikabın arkasına köpeği bağlıyor, sürükleyerek öldürüyor. O köpek sahipli bir köpek. Kimliği burada. Biz bundan böyle bu olaylardan bıktık. Bakın devamlı söylüyoruz yeter diyoruz. Bunlar mal değildir bir candır. Can olmasını istiyoruz. Kanunlarımız, cezamız ve yargımız bu olaya el atacak. Durum savcılığa intikal etmiştir. Buna Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu el atmıştır. Bu durum burada kapanmayacaktır. Bunu yapan cani en büyük cezayı da alacaktır" dedi.

BENİM EVİM ISSIZ DİYEREK ALDI

Köpeğin sahibi Gökhan Özcan, "Sınıf öğretmeni bir dost, benim evim ıssız diyerek köpek istedi. Bende de 2 köpek olunca insanlık adına bir tanesini verdim. Verdim lakin arabanın arkasında sürüyerek geri getirdi. Ben ne yapıyorsun deyince ağız dalaşı yaşandı. Köpeğimi olmak istedim fakat vermedi. Video resim çekince 'kim olduğumu biliyor musunuz?' dedi. Arabasından silah kabzası çıkarınca biz korkup eve kaçtık. Bu insanlık mı?" şeklinde konuştu. Savcılığa kabahat duyurusunda bulunduğunu anlatan Özcan, "Bugün bunu yapanın yarın çocuklara aynısını yapmayacağı ne umulan. Ben köpeğime bütün 8 ay evimin içinde bakmıştım, üşür diye" dedi.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »