Son Yazılar

20 Ocak 2018 Cumartesi

Öğrencilerine odun sobasında puding hazırlıyor
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


İlçeye 20 kilometre uzaklıktaki Dardağan Mahallesi'ndeki ilkokula 2 sene önce atanan Ece öğretmen, öğrencilerinin okula devamını sağlamak ve aralarındaki iletişimi yükseltmek nedeniyle sınıfta değişik ekinlikler düzenliyor.

Öğrencilerinin üşümemesi için her sabahleyin okula erken gelip sınıftaki sobayı yakan Koyun, haftanın beli günlerinde ilçe merkezinde getirdiği malzemelerle odun sobası üstünde ders verirken bununla beraber puding yapıyor. Koyun, ders bittikten sonradan hazırlanan pudingi, sabırsızlıkla bekleyen öğrencilerine dağıtıyor.

Ece öğretmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerinin derse olan ilgilerini arttırmak için böyle bir başvuru formu başlattığını söyledi.

Öğrencilerin pudingi fazla sevdiğini anlatan Koyun, şöyle konuştu:

"2 sene önce buraya atandım. Burasını ve öğrencilerimi fazla sevdim. Burada 23 öğrencim var. Öğrencilerimin derse aleyhinde isteği ve hevesini artmak için pudingi hazırlayıp dağıtıyorum. Bu onların fazla hoşuna gidiyor. Bir yana ders anlatırken bir yanda da pudingi hazırlıyorum. Fazla eğlenceli oluyor. Ders bittikten daha sonra öğrencilerime dağıtıyorum. Bu şekilde, ayrıca iletişimde daha iyi verim alıyorum ayrıca de çocuklar okula gelirken daha heyecanla derslerini çalıştıklarını görüyorum. Daha çok ders alıştırma hevesinde oluyorlar. Veliler de bu durumdan oldukça hoşnut, teşekkür ediyorlar. Öğrencilerin bu ilgisi velilerimizi çok mutlu ediyor."

Öğrenci Duru Güler de öğretmenini fazla sevdiğini belirterek, "Öğretmenimiz bize ara sıra sobada muzlu puding yapıyor, fazla hoşumuza gidiyor severek yiyoruz" dedi.

Erhan Ağırağaç da öğretmeninin ilgisine ve kendilerine yaptığı ikramlara teşekkür etti.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »