Son Yazılar

19 Ocak 2018 Cuma

Mardine çamur yağdı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Kuzeyli rüzgarların etkisiyle Suriye üzerinden gelen toz bulutları, çiseleyen yağmurla birlikte bir anda çamura dönüştı. bir anda gökyüzü kızıl renge büründüğü Mardin'de elektrikler de kesilincevatandaşlar zor durumda kaldı. Uzmanlar, bilhassa astım hastalarının tozlu havada dışarı çıkmaması uyarısında bulundu. Gece görüntüsünün oluştuğu şehir halkı merkezinde tozlu hava nedeniyle sürücüler far lambalarını tutuşmak zorunda kalırken sokak lambalarının da ışıkları açıldı.

Suriye üzerinden kaslı esen kuzeyli rüzgarın etkisiyle taşınan toz kütlesi, gece saatlerinden itibaren Diyarbakır, Mardin ve ilçelerinde etkin oldu. Meteoroloji yetkilileri, havanın kapanmasına yol açan toz bulutunun Mardin genelinde etkin olacağını ve yağmurun etkisiyle de gün her tarafında devam edeceğini söyledi.

Vatandaşların büyük bölümü yoğun toz nedeniyle dıştan çıkmamayı seçim ederken, karnelerini almaya gidenöğrenciler ise kuvvet anlar yaşadı. Tozlu havada yağan yağmurla birlikte gökten hemen hemen balçık yağdı. Bir Takım sürücüler, üzeri çamurla kaplanan araçlarını oto yıkamacılara götürürken, bazıları da kendi imkanlarıyla nakliye suyu ile araçları temizlemeye çalıştı.
Mardin Sağlık Müdürü Dr. Saffet Yavuz, toz bulutları nedeniyle solunum yolları rahatsızlıkları yer alan vatandaşların dışarı çıkmaması uyarısında bulundu. Mardin Meteoroloji Müdürlüğü uzmanları, toz nedeniyle görüntü mesafesinin 50 metrenin aşağı olduğunu belirterek, toz bulutunun akşam saatlerine dek etkisini sürdüreceğini söyledi.


« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »