Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

Liseye Geçiş Sınavı sözel misal soru ve cevapları!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) liselere antre sınavı öncesinde soru örnekleri bilgisini paylaştı. Yeni sisteme ait misal soruları yayımlayan MEB, soru örneklerini sözel ve sayısal olarak iki bölümde erişime açtı. Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Lisesi ve Proje Temelli liselere geçiş dahilinde uygulanacak olan sınavda toplam 90 soru yöneltilecek. İşte, MEB'in yayımladığı örnek sorular hakkında ayrıntılı bilgiler

SÖZEL SINAVI MISAL SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

MEB'in sitesine giren binlerce namzet sözel soruları merak etmeye başladı. MEB yaptığı açıklamada lise antre sınavı LGS örneklerini internet adresi üzerinden yayınlanacağını duyurmuştu. Sınavla öğrenci bölge fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere koyma sınavına ilişkin örnek sorular yayınlandı. “Sözel Birim” ve “Sayısal Birim” olarak iki öbür broşür ve iki bambaşka optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda şimdiden seçmeli 90 soru yer alacak.

HANGİ LİSELER SINAVLA ALACAK?

MEB kadar az önce hangi liselerin sınavla alacağı belirli olmadı. İlerleyen tarihlerde açıklanacak olan liseleri haberimizden takip edebilirsiniz. 

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »