Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

Liseye Geçiş Sınavı sayısal örnek soru ve cevapları!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS örnek sorularının yayınlandığını duyurdu. LGS örnek soruları üzerinden sınava girecek olan öğrenciler için sinyâl sorular bulunuyor.. Lise sınavlarında ortaöğretim öğrencileri bu tarz sorulara göre sınava girecek. Önceki aylarda Ulusal Eğitim Bakanı, sınavın nasıl yapılacağını açıklamıştı.

SAYISAL SINAVI MISAL SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

Liseye geçiş sınavı LGS 2018 sayısal misal soruları yayınlandı. MEB tarafından yayınlanan sayısal örnek soruları haber7.com'da

MEB'in sitesine giren binlerce aday sözel soruları merak etmeye başladı. MEB yaptığı açıklamada lise giriş sınavı LGS örneklerini internet adresi üzerinden yayınlanacağını duyurmuştu. Sınavla öğrenci bölge fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere koyma sınavına ilişkin örnek sorular yayınlandı. “Sözel Birim” ve “Sayısal Birim” olarak iki farklı kitapçık ve iki bambaşka optik yanıt formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

HANGİ LİSELER SINAVLA ALACAK?

MEB kadar henüz hangi liselerin sınavla alacağı kesin olmadı. İlerleyen tarihlerde açıklanacak olan liseleri haberimizden peşine düşüp takip edebilirsiniz.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »