Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

Kartal AİHL'de geleneksel kış etkinleri
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

2018 Kış Etkinliklerinin açılışı 16.sı düzenlenen “Vefa Günleri”ile yapıldı. Kartal AİHL 1994 mezunu ve Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Vefa Günü onur konuğu olarak Kartal’da ağırlandı. Program Sayın Dilberoğlu, dönem arkadaşları, öğretmenleri, KartalDernek Başkanı ve üyeleri ile Sayın Bilal Erdoğan’ın da katılımlarıyla gerçekleşti. Programa gelen davetliler göre KartalDernek’in öğrencilerle buluşma noktası olacak odanın açılışı yapıldı.

Sinema, tiyatro, musiki, yarışmalar, konsept sınıflar, konferans, şiir ve söyleşilerin yer aldığı zengin bir kültür-sanat festivaline sahne olan 2018 Kış Etkinlikleri büyük beğeni topladı.

Semih Kaplanoğlu ile Kartal AİHL öğretmenlerinden Sedat Cankılıç ve Ahmet Ercan eşliğinde sanata ve sinemaya gösterme açısını anlattığı sıcak bir söyleşi gerçekleştirildi. Doç. Dr. Yasemin Tümer Erdem Osmanlı’dan günümüze kızların eğitimini anlattı. Doç. Dr. Halit Yerebakan anıları eşliğinde doktorluk üstüne söyleşi gerçekleştirdi. Burak Kılanç ise meslek seçimi ve imtihan sistemi üzerine bilgiler paylaştı.

Edebiyat öğretmeni Murat Bildik’ in önderliğinde düzenlenen şiir dinletisinde öğretmenlerin ve öğrencilerin birbirinden güzel şiirleri seslendirirken bununla birlikte da canlandırdıkları programa; Ersagun Şahin'in ''Ben Deliyim'' canlandırması damga vurdu

Musiki’de Necip Karakaya ve Akşam Gurubunu ağırlayan mektep meclisi program aralarında cadde sanatçıları konseptiyle kendileri de müzik ürettiler.

Fotoğrafçılık, Genç Mühendisler, Uluslararası Hukuk, Matematik, Hayvanseverler, Fikir Oyunları, Bilim-Kurgu ve Fantastik, KartalFikir, Tiyatro, Sinema, Gastronomi, Genç Tıpçılar, Osmanlıca, Sanat atölyesi gibi kulüplerin sınıf ve lobilerde açtıkları stantlarında öğrenciler için çeşitli faaliyetler düzenlendi. Karnaval havasında geçen etkinliklerde Kartal Fikir Kulübünün Stalin ve Hitler Rap Battle’ı, Karl Marx ve Adam Smith’in çekişmeli münazaraları; Gastronomi Kulübünün Çiğköfte ve Menemen yarışmaları, Fikir Oyunları Kulübünün birbirinden hoş oyunları, Milletlerarası Hukuk Kulübünün gerçeği aratmayan dava duruşması unutulmazlar aralarında yerini aldı. 

KartalFikir kulübü bünyesinde mektep öğrencilerinin Katı Olan Her şey Buharlaşıyor, Acımasızlığın Merhameti, Bilinçaltı Etkisinde Büyüyen Olaylar , Oturmaya mı geldik? gibi başlıklarda yaptıkları birbirinden batmış konuşmaların oluşturduğu ”Kartal Zihin Konuşmaları” beğeniyle takip edildi.

Kutu kutu pense, pes-langırt, pandomim, fotoğraf, müzik yarışmaları; sinema gösterimleri düzenlendi. Okul Meclisi’nin oluşturduğu ‘’Cadde Projesi’’ kapsamında içerisinde Bollywood, İran, Avrupa, Rus Hollywood, Yeşilçam, Uzakta Doğu ve Modern Türk Sinemalarından dağıtılmış filmlerin yönetmen bilgilerinin, filmden can alıcı sahne ve repliklerinin bulunduğu hoş bir şekilde öğrencilerin beğenisine sunulan ‘’ Film Sokağı’’nın açılışı yapıldı ve hafta her tarafında sergilendi.

Kültür ve Sanatın merkezi olan okul, etkinlikler boyunca üç ayrı sergiye ev sahipliği yaptı. Kartal AİHL velilerinden Ayşe Kasap’ın Dinmeyen Gözyaşı 1.Dünya Sergisi, Kartal AİHL Tarih ve İstanbul Kulübünün 1960 Darbesi Sergisi ve Kartal AİHL Fotoğrafçılık Kulübünün İstanbul Fotoğrafları Sergisi hafta boyunca öğrenciler ve ziyaretçiler kadar merakla takip edildi. 

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »