Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

İstanbul UMED Medya Okulu ders başı yaptı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Anadolu Ajansı Muhabiri Uğur İslamoğlu, birincil derste “haber yazım ve teknikleri” eğitimi verdi.

UMED Genel Başkan Yardımcısı ve Star Gazetesi Muhabiri Kemal Gümüş'ün başlangıç konuşmasını yaptığı birincil derse genç iletişimciler yoğun alaka gösterdi. Eyüpsultan Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime öğrenciler sorularıyla katkı verdi.

KEMAL GÜMÜŞ: 130 ÖĞRENCİMİZE SERTİFİKA VERDİK

Başlangıç konuşmasında Ankara'da gerçekleştirilen UMED Medya Okullarına değinen ve sağladığı imkanlardan nedeniyle Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'a teşekkür eden Kemal Gümüş, "İstanbul'da başta gerçekleştiriliyor, Ankara'dakilerle birlikte bu dördüncü okulumuz. Bugüne kadar yaklaşık 130 öğrencimize sertifika vererek mesleğe adım atmalarını sağladık" dedi.

UMED'in yaklaşık iki yıl önce kurulduğunu hatırlatan Kemal Gümüş, bu işlem içerisinde çoğu panel ve sempozyuma imza atıldığını söyledi. 

''MÜCADELEMİZDEN AYRICALIK VERMEYECEĞİZ''

"Gördüğümüz haksızlıkları dile getirdik, emperyal bir dilden arınmış medya mücadelemizi her platformda vermeye gayret ettik" diyen Kemal Gümüş, "Bundan sonrada asla mücadelemizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Biz şiddetin dilinden ayrılmış bir medya istiyoruz. Biz terör örgütleriyle arasına mesafe koyan bir medya istiyoruz. Biz vesayetin bekçiliğine soyunan bir medya istemiyoruz" diye konuştu.

Kemal Gümüş konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sertifika almaya adalet kazanan, okullarını tüketen öğrencilerimizin sorunlarıyla yakınen ilgilendik. Hemencecik hepsiyle halen bağlantı halindeyiz. Idare olarak, komisyonlarımızla birlikte yalan habere aleyhinde ciddi mücadeleler veriyoruz. Derhal her platformda ülkemizi maksat bölge yalan haberleri deşifre ediyor, mücadele yöntemleri belirliyoruz. İl il gezip, medya ve idrak yönetimi seminerleri veriyoruz. Kadına güç ve uyuşturucu kullanımı konusunda da aynı bir mücadelemiz var. Her konuda medyada farkındalık meydana getirmek için projeler yürütüyoruz"

Kemal Gümüş açılış konuşmasının peşinde Medya Okulu'na desteklerinden nedeniyle Eyüpsultan Belediyesine de teşekkür etti.

Eğitime UMED Genel Başkan Yardımcısı ve Ülke TV Haber Müdürü Mustafa Güngör, UMED Idare Heyeti Üyeleri Burak Öztürk ve Ferhat Açıl da katıldı.

Bugün düzenlenecek eğitime de 24 TV Haber Müdürü Ömer Özkök katılacak.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »