Son Yazılar

19 Ocak 2018 Cuma

Isparta'da Askeri Eğitim Uçağı Düştü!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Isparta'nın Yalvaç ilçesine alt Kırkbaş köyü Hodulluca mevkiinde askeri eğitim nedeniyle kullanılan bir hava aracının düştüğü ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda takım sevk edildi.

Eskişehir'den eğitim amaçlı kalkan CASA tipi askeri uçağın Yalvaç ile Nehir ilçeleri arasında bir bölgede düştüğü, uçakta 2 pilot ve bir teknisyenin bulunduğu öğrenildi.

ISPARTA VALİSİ ACI HABERİ VERDİ

Isparta Valisi Günaydın, uçakta 2 pilot ve mürettebatın olduğunu ve 3'ünün şehit olduğunu açıkladı. Uçağın saat 14.30'da düştüğünü açıkladı.

ULAŞIM ÇOK ZOR

Vali Günaydın keza bölgenin çok sapa bir yer olduğu için karadan ulaşımın çok şiddet olduğunu söyledi.

öte yandan TSK Afrin'e girmek için hazırlıklarına devam ediyor.

Operasyona Azez-El Bab hattında yer aan 7 rakip gruptan ortalama 7 bin savaşçı bulunacak. Ilk kasıt köyleri ele geçirip Afrin’i abluka altına olmak.

ABD’nin Suriye sınırında 30 bin kişiden oluşan YPG ordusu kurma girişimine geçtiğimiz Cumartesi günü sert tepki bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, aylardır hazırlık yapılan Afrin ve Münbiç operasyonu için en net konuşmasını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler” derken, aynı gün TSK Afrin’deki YPG hedeflerine top atışı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün de Afrin operasyonun muhaliflerle olacağını açıklama etti.

Bağımsızlık Suriye Ordusu (ÖSO) gruplarına operasyona hazırlanmış olmaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert mesajlar verdiği Cumartesi günü ‘hazırlanmış olun’ talimatı iletildi. Fırat Kalkanı bölgesinde 6-7 bin aralarında bir ÖSO gücünün operasyon için hazırlık yapmaya başladığını açıklayan Sultan Murad Tugayı’ndan isminin bilinmesini istemeyen bir komutan, “Azez, El Bab ve Çobanbey bölgelerinde ortalama 7 bin kişiden meydana gelen muhalif gruplar olarak tek çatı aşağıda birleştik ve hazırlık yapmaya başladık. Toplam 7 grup olarak muhtemel bir işlem için hazırlık yapıyoruz. Bu grupların başında Sultan Murad, Sukur El Ceber, Hamza Tugayları, El Şamiye ve Şarkiye ile daha az sayıdan meydana gelen iki grup var. Bizler Suriye içerisinden Afrin’e ilerleyeceğiz” biçiminde konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için altında kaydırın.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »