Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

İNKİŞAF eğitimleri Samsun'da gerçekleştirildi
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Seminere  ÖNDER Gn. Bşk. Yrd. Muhammed Mehdi Barcin, OMÜ Rektör Yrd. Prof.Dr.Mehmet Ali Cengiz, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen,İmam Konuşmacı Okulları Platform Başkanı Mehmet Kurt, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Coşkun,Omü İlahiyat Fak.Dekanı Prof.Dr.Metin Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Md.Yrd.Necmettin Aygün,Çorum ve Sinop ÖNDER İmam Hatipliler Dernek başkanları,Şube Müdürleri,Mektep idarecileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Samimder Başkanı Mehmet İrfan YETİK; "Eğitim camiası velileri eleştirerek, velilerinde eğitim camiasını eleştirerek bir çözüm bulunması imkansızdır. Mektep ve Ailenin göz bebeğimiz olan öğrencilerin geleceği, dolayısıyla ümmetin geleceği için bir ve beraber olmasından başka seçenek yoktur. Okul ve aile Bir olursa İlimle, irfanla, ibadetle, aksiyonla, tefekkürle geleceğe hazırlanan bir imam hatip nesli yetişecektir. Bu gün düzenlediğimiz seminerin bu birlikteliği artıracağını düşünüyorum" dedi.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Mektep-Aile Birliği Komisyonu Üyeleri Murat Kaptanoğlu ve Ahmet Babacan göre katılımcılara mektep-aile meslek birliği, okul-aile birliğinin görevleri, iletişim, hayata farklılıklarla bakmak konularında seminer verildi.

Forum Bölümünde ise İl Ulusal Eğitim Müdürü Coşkun Esen, OMÜ İlahiyat Fak. Dekanı Prof. Dr. Metin Yılmaz, Samimder Başkanı Mehmet İrfan YETİK, imam konuşmacı okullarındaki öğretmen ve öğrenci durumları hakkında görüşmelerde bulundular. MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN ise telekonferans yoluyla programa katıldı.

Veliler İmam Hatiplilerden Hoşnut…Seminer yapılmadan önce Samsun il genelinde imam hatipte öğrencisi olan 500 velinin katıldığı Veli Memnun Etme anketi yapıldı. Ankete tarafından;

- Mektep yönetimleri ile rahatlıkla iletişim kurabildiğini %91 velimiz belirtmiştir.

- Öğrencilerin bir üst eğitim kurumuna yeterince hazırlandığı %85 oranında ifade edilmiş.

- Okulda dini inanç, şuur ve bilinç %90 oranında yeterince verilmekte olduğu,

- Okulda milli ve manevi değerlerin %91 oranında öğretilmekte olduğu,

- Okula başlayan öğrencilerin yaşamlarında olumlu değişiklerin %81 oranında yaşandığı,

- Öğrencilerimizin ileriye karşın hayatlarına dair Öğretmenlerin danışmanlığı %79 oranında yeterlidir.

Sonuçları çıkmıştır. Velilerin İmam Konuşmacı Okullarından ve bu okullarımızda yapılan eğitimden memnun olduklarını net bir şekilde söyleyebiliriz.

Seminer Programı katılımcılara Sertifika verilmesi ile sona erdi.

+

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »