Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

Gençler, 2018 Simurg Kış Kampı'nda buluşuyor...
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Eyüpsultan Belediyesi’nin Simurg Yaygın Eğitim Programı kapsamında her sene geleneksel olarak düzenlediği 2018 Kış Kamp sezonu açılıyor.

KIŞ KAMPI DÜZENLENİYOR

Eyüpsultan Postası'nda yer alan habere kadar; Bu sene 15 – 19 Ocak 2018 tarihleri aralarında “Şehir Kültürü ve Eyüpsultanlı edinmek, Eyüpsultan Kültürü” temasıyla düzenlenecek olan 2018 Kış Kampı, Antalya ve Kastamonu'da gerçekleştirilecek.

Toplamda 400 öğrencinin katılacağı 2018 Kış Kampı’nda erkek öğrenciler Kastamonu Yolkonak Gençlik Kampı'nda, kız öğrenciler ise Antalya Alaaddin Keykubad Gençlik Kampı’nda 4 gece 5 gün unutulmaz bir kamp dönemi geçirecek.

DEĞIŞIK AKTİVİTELER DÜZENLENECEK

Kamp boyunca liderleri eşliğinde farkli alanlara yönlendirilmiş aktivitelerle hem eğlenecek hem de öğrenecek olan gençler, gündüzleri futbol, basketbol, okçuluk, ufak golf gibi saha etkinlikleri ile enerjilerini atarken akşamları ise kapalı salonlarda el sanatları, tiyatro ve cadde oyunları ile nitelikli süre geçirecek.

Akşamları düzenlenen gece etkinliklerinde, kendi kabiliyetleri doğrultusunda şiir okuyup, şarkı söyleyip farkli alanlara yönlendirilmiş skeçlerle tiyatral yeteneklerini de sergileyecek olan gençler, teknolojiden, kendilerini esir alan televizyondan, internetten, cep telefonundan uzaktan bir şekilde arkadaşlarıyla sohbet edip, liderlerinden ulusal ve manevi değerlerimizle ilgili yeni bilgiler öğrenecek.

"BU KAMPLARIN GENÇLERİMİZE FAZLA ŞEY KATACAĞINA İNANIYORUM"

Kampları her sene yaz ve kış kampı almak üzere gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyleyen Başkan Remzi Aydın şunları söyledi;

“Geçen sene Antalya kampında bir gün baştan başa gençlerimizle fazla hoş zaman geçirdik. Bu yıl de Allah nasip ederse yine kendilerini ziyaret edeceğim.

Sportif ve sosyal aktivitelerle unutulmaz bir kamp dönemi geçireceklerine inanıyorum. Gençlerimiz kampta telefon ve sosyal medyadan muhakkak ölçülerde uzakta durarak daha ağırbaşlı, akla yatkın, içten düşünme ve karar verme yetisini de kazanmış olacaklar.

Ayrıca yıllar boyu sürecek güzel arkadaşlıklar, dostluklar kuracaklar. Bu kamp onlara fazla şey katacaktır”

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »