Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

E-mektep 3.sınav sonuçları açıklandı! (VBS) E-Okul antre ekranı...
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

08 Aralık pazartesi itibariyle öğrecilerin merak ettiği e-Mektep 3.imtihan sonuçları belirlenmiş olmaya başladı. Peki e-Mektep 3.sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

E-Mektep yani Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS), imtihan sonuçları, işe gelmeme bilgisi, öğrencinin sınıf içerisindeki genel durumu, dönem sonunda alınan belgeler veya, proje ödevleri sonuçlarının yer aldığı bir sistemdir. Okulların kapanmasına az bir zaman kala öğrenci ve veliler tarafından en çok okunan haberler arasında yer aldı. Peki e-Mektep girişi nasıl yapılır? VBS sistemine nasıl girilir? E-Okul imtihan sonuçları nasıl öğrenilir? Velileri ve öğrencileri yakından ilgilendiren bütün merak edilenler haberimizde...

VBS, E-OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-Okul’a giriş yapılarak; öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, mektep kadar yapılan duyurular, merkezi sınavların antre belgeleri, seçim sonuçları gibi verilere ulaşılabilir.

E-Mektep, diğer adıyla Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)’ ne giriş için iki seçenek vardır.  Yönetim bilgi sistemi ve veli bilgilendirme sistemi olarak ikiye ayrılmıştır.Yönetim bilgi sisteminden öğretmenler, mektep tarafından kendilerine bahşedilen şifreyi kullanarak giriş yapabilir. Veli bilgilendirme sisteminden ise, öğrenciler ve veliler öğrencinin mektep numarası ve T.C. kimlik numarasını kullanarak giriş işlemi gerçekleştirebilirler. Dilerseniz;

E-OKUL GIRIŞ, VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ üzerinden giriş yapabilirsiniz.

E-OKUL ÜZERİNDEN NELER YAPILABİLİR?

- Not bilgisi; Sınavlardan alınan notlar, öğretmenler kadar sisteme yüklendikten sonradan görülebilir.

- Haftalık ders programı; Hangi günlerde hangi derslerin olduğu bilgisine ulaşılabilir.

- Işe Gelmeme bilgisi; Öğrencinin hangi günlerde okula gidip hangi günlerde gitmediği aktüel olarak kontrol edilebilir.

Bunlar dışarıda; diploma puanı, okunan kitaplar, dönem içerisinde alınan belgeler, pansiyon vakit çizelgesi, pansiyon yemek menüsü, pansiyon devamsızlık bilgisi ve pansiyon müsade bilgisine ulaşılabilir.

OKULLAR NE SÜRE KAPANACAK?

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı takvimine tarafından; 18 Eylül 2017 tarihinde başlayan birinci dönem, 19 Ocak 2018’de sona erecek. 22 Ocak ve 5 Şubat tarihleri aralarında güya sene tatili yapılacak. İkinci dönem, 8 Haziran’da son bulacak. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında ilk dersler 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak.

İLİŞKİLİ HABERLER

15 tatil ne zaman? Okullar bu ayın kaçında bitiyor?
EĞİTİM
37 DAKİKA ÖNCE
15 tatil ne süre? Okullar bu ayın kaçında bitiyor?
« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »