Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

Dikkat! 15 Ocak'ta sona eriyor...
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Yükseköğrenimini yurt dışarıya sürdüren ve kendisine burs/kredi devir edilen öğrencilerin ilk olarak PTT’lerden, yurt dıştan ise Konsolosluk ya da Büyükelçiliklerden “e devlet şifresi” tedarik etmesi gerekiyor. Peşinde turkiye.gov.tr adresinden “taahhütnameyi” onaylamaları daha sonra da kendilerine kefil olacak kişinin Türkiye’deki noterlerden “kefaletname’’ hazırlatma işlemlerini yaptırmaları gerekiyor.

SON GÜN 15 OCAK

Yurt dıştan öğrenim gören öğrencilerin e-devlet üzerinden taahhütname onaylama ve kefaletname hazırlatma işlemleri için son gün ise 15 Ocak. Öğrencilerin kefaletname senedini yurt içinde noterler yoluyla hazırlatarak en geç 15 Ocak tarihine kadar ilgili evrak ile durumunu anlatan dilekçeyi Söğütözü Mahallesi 2176. Cadde No: 25 Çankaya/Ankara adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına elden ya da posta aracılığıyla teslim etmeleri gerekiyor.

Yurt açık havada öğrenim görebilen öğrenciler e-devlet üzerinden taahhütname kabul etme ve kefaletname hazırlatma işlemlerini tamamladıktan daha sonra T.C. kimlik numarasının son hanesine tarafından ekim ayından itibaren geçerli edinmek üzere beş aylık ödeme şubat ayında yapılacak.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »