Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

Atakum Anadolu İHL öğrencileri İngiltere'de
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Türkiye’de Arapça, İngilizce ve Fen- Sosyal alanında eğitim veren tek okul olmanın gururunu yaşamış Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerini dil eğitimi için, İngiltere'ye yolladı.

Atakum Anadolu İhl Akademik Alanda Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Dil yerinde öğrenilir mantığıyla hareket eden Atakum Anadolu İmam Konuşmacı Lisesi, Proje İngilizce hazırlık ve proje 9. Sınıf öğrencilerini detaylı bir araştırmadan sonradan İngiltere’de bulunan bir dil okuluna gönderdi.  Öğrencilerin, yarıyıl tatillerini hem eğlenceli hem de yardımcı hale getirecek olan dil eğitimi, Atakum Anadolu İHL’nin eğitimde farkındalık oluşturduğunu göstermiş oldu. Akademik alanda çalışmalarına sürat kesmeden sürekli Atakum Anadolu İHL dil eğitimi programı zarfında öğrencilerine büyük bir fırsat sundu.

İngiltere’ye dışarı giden öğrenciler, seviyelerine uygun sınıflarda pratik ağırlıklı ders alacak. Dil eğitimi programıyla öğrencilerin telaffuz, pratik söylev ve dinlediğini anlama becerilerinin daha üst seviyeye çıkması hedefleniyor. Öğrencilere, dil programının yanı sıra, Avrupa'yı yakından tanımaları için gezi programları hazırlandı.

Atakum’a İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin yardım ve çabaları ile   İngiltere’ye dil eğitimine dışarı giden öğrenciler 4 haftalık bir eğitim alacak. Yurt dışında dil eğitimi alarak Dünyanın kapılarını açmayı lise çağında öğrenen öğrenciler, erken yaşta bambaşka kültürleri ve insanları tanıma fırsatı da bulacak.

''Advanced ( En Üstteki Seviye) Düzeyde Eğitim Alacak Öğrencimiz Var''

Yurt dışında eğitim programı planlarken üç hedefimiz vardı diyen İngilizce Öğretmeni Ahmet Boylu ''Birincisi, öğrencilerimizin konuşma ve dinlediğini anlayış seviyelerini daha üstteki seviyeye çıkartmak. İkincisi Avrupa’yı ve batı kültürünü daha iyi anlamalarını sağlayarak  Türkiye ile Avrupa’yı kıyas imkanı bulmak .Üçüncüsü Atakum Anadolu İmam Konuşmacı Lisesi proje öğrencilerimizin sözde yıl tatilini iyi değerlendirmelerini karşılamak. Fazla şükür hedeflerimize ulaşıyoruz. Dil eğitimi alacak öğrencilerimiz arasında Advanced (en üst seviye) düzeyinde eğitim alacak öğrencimiz var bu durum bizi gururlandırıyor” diye konuştu.

''Doğuyu ve Batıyı Haberdar Olan Münevver Asrın İhtiyaçlarının Farkında Olan Bir Gençlik...''

Yurt dışı dil eğitimi ile ilgili düşüncelerini aktaran  Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi  Müdürü Zahit Köseoğlu, ''Merhum Celalettin Ökten hocamızın açıklama ettiği gibi ‘ Doğuyu ve Batıyı haberdar olan münevver asrın ihtiyaçlarının haberdar bir gençlik…’ yetiştirmeyi bunun için de ne gerekiyorsa yapmaya çaba ettiklerini'' söyledi. 

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »