Son Yazılar

19 Ocak 2018 Cuma

AÖL tescil yenileme ne vakit bitiyor? 2018 - Son günü belli ne zaman?
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Açık Öğretim'den lise eğitimini bitirmek isteyen binlerce öğrenci gözünü 2018 AÖL kayıt yenilemesine çevirdi. Peki Açık Öğretim Lise 2.dönem tescil yenilemesi ne vakit başlayıp ne süre bitecek? MEB AÖL kayıt yenileme takvimini yayınladı. İşte AÖL kayıt onarım için istenen belgeler...

AÖL 2.DÖNEM KAYIT ONARIM TARİHİ

2017-2018 eğitim öğretim yılında açık öğretim lisesi yeni kayıtları 2 dönemde yapılacak. 1 dönem yeni kayıtlar ağustos ayında, 2.dönem yeni arşiv ise ocak ayında yapılacak. Tescil yenileme işlemleri ise eylül ayında ve ocak ayında yapılabilecek. 

MEB kadar yapılan devlete ait açıklamaya göre AÖL 2.dönem kayıt yenilemesi ve kayıt yaptırma 8 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 23 Ocak 2018 tarihinde bitecektir.

2018 AÖL KAYIT ONARIM ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt onarım yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Tescil Onarim imtihan bedelini ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme imtihan bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir.

KAYIT YENILEME VE DERS SEÇME

Öğrencilik durumu sistem üzerinde etkin veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler.
Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi ya da Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki bütün sorumluluk öğrenciye aittir.

 

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »