Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

AÖL kayıt onarım ne süre bitiyor? 2018 Son günü muhakkak mi?
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Açık Öğretim'den lise eğitimini tamamlamak isteyen binlerce öğrenci gözünü 2018 AÖL kayıt yenilemesine çevirdi. Peki Açık Öğretim Lise 2.dönem tescil yenilemesi ne süre başlayıp ne vakit bitecek? MEB AÖL kayıt yenileme takvimini yayınladı. İşte AÖL kayıt onarım için istenen belgeler...

AÖL 2.DÖNEM KAYIT YENILEME TARİHİ

2017-2018 eğitim öğretim yılında açık öğretim lisesi yeni kayıtları 2 dönemde yapılacak. 1 dönem yeni kayıtlar ağustos ayında, 2.dönem yeni kayıtlar ise ocak ayında yapılacak. Kayıt onarım işlemleri ise eylül ayında ve ocak ayında yapılabilecek. 

MEB göre yapılan resmi açıklamaya kadar AÖL 2.dönem kayıt yenilemesi ve tescil yaptırma 8 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 23 Ocak 2018 tarihinde bitecektir.

2018 AÖL KAYIT YENILEME ÜCRETİ NE DEK?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her sene belirlenen Kayıt Onarim imtihan bedelini ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme imtihan bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir.

KAYIT ONARIM VE DERS SEÇME

Öğrencilik durumu sistem üzerinde etkin veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler.
Öğrencilik durumu sistem üstünde silik olan öğrenciler Ahali Eğitimi Merkezi ya da Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Etkin hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

 

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »