Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

AÖF geçme notu kaç? 2018 Yeni AÖF sınavı puan hesaplaması
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

AÖF not hesaplama robotu ve Açıköğretim Fakültesi ders geçme notu ile ilgili ayrıntılar haberimizde. Üniversiteyi açıktan okuyarak bitirmek isteyen adaylar AÖF Bahar dönemi sınavlarını geride bıraktı. Engebeli sınavlarda ter döken adaylar 'AÖF puan hesaplama robotu 2017, puan hesaplaması nasıl yapılır?' konularında bilgi edinmeye çalışıyor. Puanını öğrenmek isteyen adaylar için puan hesaplama robotu ve AÖF ders geçme puanı gibi merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

 AÖF PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILACAK?

AÖF anekdot ortalaması hesaplamak için sonbahar dönemi şartlı geçilen derslerden geçilmiş olması, güz dönemi sonundaki ya da sonraki bahar dönemi sonundaki Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde bir not küskün olması gerekmektedir.

Öğrencilerin bahar dönemindeki koşullara bağlı geçtikleri derslerden geçebilmeleri içinse bahar dönemi sonundaki veya sonraki güz dönemi sonundaki Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzeri olması gerekmektedir.

AÖF Lisans son derslik öğrencilerinin mezun olabilmesi için;

1- FF dersinin olmaması,
2- En son Genel Not Ortalaması 2,00 veya üzeri olması,
3- Alttan ya da son sınıftan hiç ders bırakmamış olması gerekmektedir.

AÖF'DE 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU ?

Açıköğretim Fakültesi sınav sistemine tarafından dört hatalı bir doğruyu götürecek olup puanlama buna kadar yapılmaya devam ediyor. ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda geçerli olan dört yanlışın bir doğruyu götürmesi sitemi Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) taraından geçtiğimiz yıldan itibaren açıköğretim sınavlarında da uygulanmaya başlandı.Bu sistem benzer zamandan sadece Anadolu Üniversitesi’nde yok tüm Açıköğretim Fakültelerinde halen geçerliliğini sürdürmeye devam ediyor.

AÖF BAŞARI DEĞERLENDİRMESİ NASIL HESAPLANIYOR ?

Harf Notu Katsayısı

AA 4,00

AB 3,7

BA 3,3

BB 3,00

BC 2,70

CB 2,30

CC 2,00

CD 1,70

DC 1,30

DD 1,00

FF 0,00

Bu harf notlarına ek olarak; DZ: Devamsız,KL: Kaldırıldı,MU: Muaf,SD: Sorumlu Değil,YT: Tatmin Edici,YZ: Yetersiz, harf notlu değerlendirmeler de yapılabilir.

 

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »