Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

AİHL'de kış etkinlikleri başladı
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

16.’sı düzenlenen “Vefa Günü” etkinliği 2018 Kış Etkinliklerinin açılış programı oldu.  1994 Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu ve Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Vefa Günü övünç konuğu olarak Kartal AİHL’de ağırlandı. Program Sayın Dilberoğlu, onun dönem arkadaşları, öğretmenleri, Kartal AİHL Mezunlar Derneği Başkanı ve üyeleri ile Sayın N.Bilal Edoğan’ın da katılımlarıyla gerçekleşti.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mektep müdürü Mitat Tekçam’ın açılış konuşmasıyla başladı. Tekçam, 9 yıldır yapılan Vefa Günleri programının okulun bütün paydaşları için çok değerli olduğunu belirtti. Vefa duygusunun, kaybettiklerimize gösterildiği değin, yaşayanlara da gösterilmesi gereken bir haslet olduğunu söyledi.

“Vefa Günü” onur konuğu İsmail Cenk Dilberoğlu ile ilgili hazırlanan sunumların yanı sıra Dilberoğlu’nun sıra arkadaşları, Beykoz’daki okuldan başlayıp süregelen dostluklarını paylaştılar. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ferhan Küçükali konuşmasında Dilberoğlu’nun lise yıllarını anlatan bir konuşma yaptı.  daha sonra laf bölge Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Felek, Cenk Dilberoğlu’nun, projelere tartı veren, liyakat ve ehliyeti bölge bir yapısı olduğunu, kendisini yetiştirenlere fazla değerinde verdiğini, çaba eden, ideali olan gençlere yardım olduğunu belirtti. Kararlı ve çalışkanlığı ile en hoş yıllarını vakıf çalışmaları ile bereketlendirdiğini vurguladı.

Programda 1999 mezunu Bilal Erdoğan, Cenk Dilberoğlu ile ilgili anılarını paylaşırken bütün salon o anıların mutluluğunu,  neşesini bir defa daha yaşadı. Bilal Erdoğan, Cenk Dilberoğlu’nun  lüzum öğrencilik döneminde gerekse daha sonraları vakıf hizmetlerindeki başarılı ve istikrarlı çalışmalarından bahsederek kendisini “Yol yürüyen, iş yapan bir insan” olarak tanımladı. Bu yönüyle örnek alınması gereken bir insan olduğunu ifade etti.

Programın sonunda “Vefa Günü” onur konuğu olarak konuşma yapan Sayın Dilberoğlu; kendilerinin yetişmesinde emeği olan her kademede görevli olan çoğu kıymetli insanın böyle bir vefayı yargı ettiğini açıklama etti ve onları da saygıyla andı.  Kartal Anadolu İmam Konuşmacı Lisesi’ne başlangıç serüveninden bugüne galibiyet ile gelen okulunun,  şu an oğlu için bir gaye mektep olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. 24 yıldır STK’larda tahsis yaptığını bildiren Cenk Dilberoğlu en manâlı düsturunun “Allah sevdiği kulunu hayırlı işlerle meşgul eder.” anlayışı olduğunu ifade etti.  Sözlerini “Bahtı Açık işlerle uğraşın, Allah da sizi sevsin.” diyerek sonlandıran Sayın Dilberoğlu’na program sonunda armağan ibraz edildi. Vefa Günü programı hatıra resim çekimi ile sona erdi.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »