Son Yazılar

20 Ocak 2018 Cumartesi

Afrin'de Hareketli Anlar!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Ankara ile Moskova arasındaki Afrin diplomasisi devam ederken, Rusya’nın Türkiye sınır hattı çevresinde 3 bölgedeki 61 askerini şehrin güneyindeki Minnig Askeri Üssü’ne çektiği belirtildi. Lakin kritik 6 bölgede toplam 102 Rus askerinin hâlâ yerlerini koruduğu bildirildi. Fırat Kalkanı operasyonu ile tehlikesiz ülkü gelen Cerablus ve Azez hattında ise dün gün boyu hareketli dakikalar meydana geldi. 4 ayrı gruptan meydana gelen Bağımsızlık Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri bölgeye gelirken, Afrin’in doğu kanadında Türk askerinin ÖSO ile beraber şehirde antre oluşturacağı 7 nokta belirlendi. Türkiye-Afrin sınır hattında da 12 noktada işlem için sınır duvarlarının kaldırıldığı belirtildi.

TSK’nın en engebeli parkur olarak nitelendirdiği hattın Hatay-Hassa hattı olacağı belirtiliyor. Zira Afrin’in Kürt Dağı diye bilinene bölgesinin fiziki şartlar itibarıyla zorlu olması nedeniyle bölgeden 12 farklı noktadan geçişin hazırlıklarının gerçekleştirildiği ifade edildi. Dün akşam vakitlerinde iş makinelerinin hudut hattında geçişlerin olacağı özellikle PKK’nın Kandil’den getirdiği teröristlerin olduğu ifade ediliyor. Elde edilen bilgilere tarafından, Kobani, Serikaniye ve Derik kentindeki 390 PKK’lı son 2 ayda buraya taşındı.

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne yan, Suriye sınırında bulunan Oğulpınar Mahallesi sakinleri, muhtemel Afrin operasyonunda askerlere destek belirlemek için evlerini Türk bayraklarıyla süsledi. Mahalle sınıra gönderilen tankların ve zırhlı araçların geçiş güzergâhı üstünde yer alıyorlar.

Son Dakika Gündem Haberleri için altında doğru kaydırın.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »