Son Yazılar

20 Ocak 2018 Cumartesi

Afrin İçin Talimatlar Verildi!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


Operasyona Azez-El Bab hattında yer aan 7 rakip gruptan sıradan 7 bin savaşçı bulunacak. Birincil niyet köyleri ele geçirip Afrin’i abluka altına elde etmek.

ABD’nin Suriye sınırında 30 bin kişiden oluşan YPG ordusu kurma girişimine geçtiğimiz Cumartesi günü sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, aylardır hazırlık yapılan Afrin ve Münbiç operasyonu için en net konuşmasını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler” derken, aynı gün TSK Afrin’deki YPG hedeflerine top atışı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün de Afrin operasyonun muhaliflerle olacağını açıklama etti.

Hür Suriye Ordusu (ÖSO) gruplarına operasyona hazırlanmış olmaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert mesajlar verdiği Cumartesi günü ‘hazır olun’ talimatı iletildi. Fırat Kalkanı bölgesinde 6-7 bin arasında bir ÖSO gücünün operasyon için hazırlık yapmaya başladığını ifade eden Sultan Murad Tugayı’ndan isminin bilinmesini istemeyen bir komutan, “Azez, El Bab ve Çobanbey bölgelerinde ortalama 7 bin kişiden meydana gelen muhalif gruplar olarak tek çatı altında birleştik ve hazırlık yapmaya başladık. Toplam 7 grup olarak olası bir işlem için hazırlık yapıyoruz. Bu grupların başında Sultan Murad, Sukur El Ceber, Hamza Tugayları, El Şamiye ve Şarkiye ile daha az sayıdan meydana gelen iki grup var. Bizler Suriye içerisinden Afrin’e ilerleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı doğru kaydırn.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »