Son Yazılar

19 Ocak 2018 Cuma

Rex Tillerson; Suriye konusunu ciddiye aldıklarını belirtti
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye'nin Suriye hakkındaki endişelerini bildiklerini ve bu konuyu ciddiye aldıklarını belirtti.
California'da Stanford Üniversitesi'nde Trump idaresinin Suriye politikası ile ilgili bir söylev gerçekleştiren Tillerson, "NATO müttefikimiz Türkiye'nin endişelerini duyuyor ve ciddiye alıyoruz. Türkiye'nin, IŞİD'in yenilgiye uğratılması milyonlarca Suriyeli mülteciye verdiği destekler ve özgürleştirilmesine takviye ettikleri Suriye'deki bölgelerin istikrarlı hale getirilmesi uğraşlarında insani katkılarını ve askeri fedakarlıklarını biliyoruz. Suriye için komşuları açısından güvenliği sağlayacak yeni bir geleceğe kavuşulması gayretinde Türkiye'nin yakın işbirliğine sahip olmalıyız" açıklamalarında bulundu.
Tillerson, "Terörle çaba meselesinde, Türkiye gibi ortaklarımızla beraber çalışmaya devam edeceğiz. İdlib'deki terör tehdidi ve PKK teröristleri hakkında Türkiye'nin kaygılarını değerlendirmede Türkiye gibi müttefiklerle beraber egzersiz yürütmeye devam edeceğiz El Kural, İdlib'de tekrar bir operasyon merkezi kurma düşüncesinde. Bu tehdidi etkisiz ayla getirmek için müttefiklerimiz ve ortaklarımızla çok çalışıyoruz" dedi.


« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »