Son Yazılar

20 Ocak 2018 Cumartesi

500 Birey Orduya Gönüllü Yeralma İçin Başvuru Formu Verdi!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0


İstanbul Üsküdar’da yaklaşık 500 birey Türkiye’nin sınır dışındaki askeri operasyonlarına yardım saptamak ve orduya gönüllü katılmak nedeniyle askerlik şubesi önünde toplandı.

Askerlik şubesi önünde toplanan vatandaşlar, yanlarında getirdikleri dilekçeleri şubeye vererek askere gücenmek istediklerini söyledi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla “Vatan sana canım feda” , “Her Türk asker doğar” şeklinde slogan atan vatandaşlara yoldan geçen araçlar da korna çalarak yardım verdi. ‘Tekbir’ getiren grup, dilekçelerini askerlik şubesine teslim etti.


"HEMEN CEPHEYE GİTMEYE HAZIRIZ"


Gereksinim durumunda orduya bulunma istediklerini belirten Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Salih Uzun, “Ülkemizin sıkıntıdan geçtiği bu süreçte fertlere ihtiyaç olduğu vakit da cephede bulunmak üzere buradayız. Ordumuzun enerjik olduğunu biliyoruz, gereksinim olmadığını biliyoruz lakin gereksinim halinde cepheye de hazırlanmış olduğumuzu arkadaş düşman herkesin bilmesini istiyoruz. Arkadaşlarımızla onun için buradayız. Yalnızca kullanım vermekle kalmıyoruz. Çantalarımız hazırlanmış geldik. Ihtiyaç olduğunda hemencecik cepheye gitmeye hazırız.” dedi.

55 YAŞINDA GÖNÜLLÜ ASKERLİK İÇİN BAŞVURU FORMU VERDİ


55 yaşındaki Bekir Ilgaz ise, “Buraya kalleş Amerika’yı kovmaya geldik. Biz devletimizi, topraklarımızı böldürmeyeceğiz. Ben bu yaşta Afrin’e değin gideceğim. Yeter bundan böyle kalleşliğe son, biz vatanımızı böldürmeyeceğiz.” biçiminde konuştu.

Dilekçelerini askerlik şubesine teslim eden grup, sonradan buradan ayrıldı.

öte taraftan TSK Afrin'de harekete geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın terör örgütü PKK’nın Suriye kanadı YPG’nin idaresindeki Afrin’e ilişkin işlem sinyalinden daha sonra gözler Afrin’in dört yandaki askeri hareketliliğe çevrildi. 13 Ekim’den şimdiye kadar örgütün Afrin ve kırsal bölgelerindeki çalışmalarını İHA ve somut istihbaratla an be an takip eden emniyet birimlerinin operasyon öncesi sabit ve aynı hat üzerindeki 149 noktayı vurması hedefleniyor.

Türkiye’nin 2017 senesi içinde 3 kere Afrin’e operasyon gerçekleştirmeye hazırlanırken teknik hazırlıkların tamamlanmasına karşın diplomatik kanallardan beklenen olumlu sonuçlar alınamadığı için operasyonu askıya aldığı ifade edildi. Bölgede bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ise fiziki istihbarat ve havadan sağladığı görüntülü istihbarat bilgilerini örtüştürmek için özel işlem merkezi ile bölgedeki gelişmeleri son 45 günden şimdiye değin yakından peşine düşüp takip edildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terör örgütü PKK’nın Suriye kanadı YPG’ye ilişkin Afrin ve Münbiç’te işlem gerçekleştirileceğine dair yaptığı açıklamalardan daha sonra şimdi tüm dünyanın gözleri bu bölgede. 13 Ekim’den bu yanlamasına hazırlıklarını devam ettiren TSK, Türkiye’nin bambaşka askeri birliklerinden en özel kuvvetlerini bölgeye sevk etti. Afrin’in halihazırda doğu-batı ve kuzey hattından adamakıllı kuşatıldığı belirtirken, olası işlem döneminde terör örgütü YPG’nin 3 tarafının kuşatıldığı için teröristlerin rejim kontrolündeki güneydoğu istikametinden kaçabileceği vurgulanıyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıda kaydırın.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »