Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

(24 Aralık 2017) ÖSYM Adli Hak Hakim ve Savcı sonuçları sorgulama ekranı!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Ölçme Seçme ve Yatırma Merkezi (ÖSYM) kadar 24 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Adli Adalet Egemen ve Savcı sınav sonuçlarının, belirlenen sınav takvimi doğrultusunda bugün içerisinde açıklanacağının duyurusu gerçekleştirilmişti. Hak Bakanlığı bünyesinde 1500 personel alımı için düzenlenen sınava katılım belirten adaylar, imtihan sonuçlarının açıklanması için merak ve heyecanla geri sayıma başladı. Dominant ve Savcı adayları, ''Adli Yargı Etken ve Savcı imtihan sonuçları açıklandı mı?, Adli Yargı Dominant ve Savcı sınav sonuçları ne vakit açıklanacak? Adli Adalet Başat ve Savcı imtihan sonuçları saat kaçta açıklanacak?'' şeklinde hız kesmeden sorgulamalarını sürdürüyor. Adli Adalet Başat ve Savcı sonuçları, ÖSYM'nin imtihan sonuç izah etme sistemi üzerinden yayınlandı! İşte, Hakim ve Savcı adaylarını yakından ilgilendirecek en son gelişmeler…

ADLİ YARGI HAKIM VE SAVCI SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Ölçme Seçme ve Atama Merkezi'nin (ÖSYM) belirlediği sınav takvimi doğrultusunda, Adli Yargı Egemen ve Savcı sınav sonuçları bugün adayların erişimine sunuldu. Dominant ve Savcı adayları için, 24 Aralık'ta gerçekleştirilen Adli Hak Etken ve Savcı imtihan sonuçları sınavın sonuçları açıklandı.

ÖSYM duyuruyu, "24 Aralık 2017 tarihinde uygulanan Hak Bakanlığı Adli Adalet Hâkim  ve Savcı Adaylığı Yazılmış Müsabaka Sınavı-2'nin (2017-Adli Yargı-2) değer biçme işlemleri tamamlanmış olup namzet imtihan sonuçlarına 12 Ocak 2018 tarihinde saat 16:15’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilir." ifadeleriyle duyurdu.

SINAVDA BAŞARI BILDIREN 1500 ADAY KADROYA ALINACAK!

1500 Adli Adalet ve Başat için gerçekleştirilecek yazılmış sınavda başarılı olan adaylar görüşme ile 9-5 dereceli kadrolara atanabilecekler. Sınavda genel başarı puanı dikkate alınacak ve 4500 birey sözlü sınava katılacak. yazılı imtahan sonuçları ÖSYM devlete ait sitesinden duyurulacak.

SINAVIN GEÇERLİ SAYILMASI İÇİN GEREKEN ŞARTLAR NELERDİR?

Bir adayın sınavının geçerli sayılarak cevaplarının değerlendirilmesi için adayın;

* sınava, atandığı salonda girmesi,

* SINAVA GIRIŞ KODU’nu sınav kitapçığına yazdıktan ve kodladıktan sonradan sınava antre belgesini imtihan görevlile rine teslim etmesi,

* kopya çekme veya çekilmesine takviye etme girişiminde bulunmaması,

* cevaplarını sınav süresi içinde sınav kitapçığındaki cevap alanlarına işaretlemiş olması,

* sınav kitapçığına T.C. Kimlik Numarasını ve Sınava Antre Kodunu doğru olarak ya zıp kodlaması,

* sınav kitapçığına yazması, işaretlemesi doldurması ve kodlaması gereken tüm bilgilerinin içten ve eksiksiz olması,

* sınav sonunda imtihan kitapçığını (sayfaları eksiksiz olarak) sınav görevlilerine teslim etmesi,

* salonda sınav kurallarına ve imtihan görevlilerinin uyarılarına ve diğer imtihan kurallarına uyması zorunludur.

Bu kurallara uymayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır. Belgeleri eksik veya geçersiz olduğu hâlde salon görevlileri göre yanlışlıkla sınava alınan ya da imtihan kurallarına uymadıkları hâlde sınav düzenini bozmamak için salondan çıkarılmayarak sınava devam ettirilen adayların sınavları, sınav tutanakları ve kamera kayıtları incelenerek geçersiz sayılır. Imtihan tutanaklarında herhangi bir kayıt veya tespit in olmama sı, kamera kayıtlarının incelenmesi neticesi tespit edilen kural dışı davranışlar nedeniyle adayın sınavının geçersiz sayılmasına engel teşkil etmez. Sınav görevli ler inin kusur ya da ihmali laf konusu olduğunda kamera kayıtları alınır. Kusur veya ihmali bulunan imtihan görevlileri hakkında ilgili mevzuat doğrultusunda ayrıca işlem yapılır.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »