Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

23 Aralık sürücü ehliyeti sınavı sonuçları bugün açıklanacak mı?
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

2017 yılının son sürücü ehliyeti sınavı sonuçları günün en fazla merak edilenleri listesine girdi. Peki 23 Aralık tarihinde MEB kadar düzenlenen Sürücü Belgesi imtihan sonucu bu hafta açıklanacak mı? Sürücü adaylarının girdiği 23 Aralık sürücü belgesi imtihan sonucu için geri sayım başladı. MEB'in resmi internet sitesi üzerinden sürücü belgesi sınavında çıkmış soruların cevapları açıklandı. Ulusal Eğitim Bakanlığı kadar gerçekleştirilen sürücü belgesi sınavı soruları ve cevapları, MEB bünyesinde bulunan Ölçme, Değer Biçme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü odsgm.meb.gov.tr sayfasında yayınlandı. Bir diğer konu ise 23 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen sürücü belgesi sınav sonuçlarının ne vakit açıklanacağı ise belirli oldu.

SÜRÜCÜ BELGESI SINAV SONUÇLARI NE VAKIT?

Ulusal Eğitim Bakanlığı devlete ait internet sitesinde bulunan bilgilere kadar sürücü belgesi sınavının sonuçları 4 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak. Adaylar, sürücü belgesi imtihan sonuçlarını Ulusal Eğitim Bakanlığı'nın http://www.meb.gov.tr/ resmi internet adresi üzerinden öğrenebilecekler.

SÜRÜCÜ BELGESI SINAVINDA HANGİ ALANDAN KAÇ SORU SORULUYOR?

Sürücü Belgesi kuram sınavlarında birincil yardım ve sağlık bilgisi testinden 12, trafik ve çevre bilgisi dersinden 23, motor ve araç tekniği bilgisinden 9, trafik adabı dersinden 6 elde etmek üzere şoför adaylarına 50 soru yöneltiliyor.

DİREKSİYON SINAVI NE VAKIT?

23 Aralık 2017 tarihinde MEB kadar düzenlenen sürücü belgesi sınavı 04 Ocak itibariyle açıklanması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı direksiyon sınavı içi belli bir tarih vermezken, bir önceki dönemlere bakıldığında direksiyon sınavı, imtihan sonuçlarının açıklanmasının ardından 15 ve 22 gün arasında düzenleniyor. Yani sürücü ehliyeti sınavını başarılı bir şekilde geçen öğrenciler bir an önce direksiyon sınavına hazırlanmaya başlamalı.

SINAVDAN GEÇIRMEK İÇİN KAÇ PUAN ALINMASI GEREK?

Sınavda çıkan sorular ve yanıt anahtarı, Ulusal Eğitim Bakanlığı’na yan olan ODSGM ( Ölçme, Değerleme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü) üzerinden erişime açıldı. Sürücü Belgesi sınavından en düşük 70 puan alan adaylar direksiyon sınavına girebilecek. Direksiyon sınavından da minimum 70 puan alanlar, stajyer sürücü belgesi sahibi olacaklar.

İLİŞKİLİ HABERLER

2018 Direksiyon sınavı ne zaman? 23 Aralık ehliyet direksiyon sınavı!
EĞİTİM
20 SAAT ÖNCE
2018 Direksiyon sınavı ne süre? 23 Aralık sürücü belgesi direksiyon sınavı!
« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »