Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

2018 Vakıflar Genel Müdürlüğü burs dilekçe sonuçları açıklandı mı?
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları için nefesler tutuldu. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun gerçekleştirdiği değerlendirmenin peşinde burstan faydalanamayan öğrenciler, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçları için detayları sorguluyor. Peki, VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

VGM BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerine verilen burs için 2017-2018 eğitim dönemi başvuruları sona ermişti. Başvuruların sona ermesinin arkasından değerlendirme süreci de KYK burs sonuçlarının açıklanmasının ardındaki başladı. VGM burs sonuçları için bekleyişte olan öğrenciler ilgiyle sonuçların açıklanmasını bekliyor.

VGM burs sonuçları ile ilgili yorumlama yayınlayan Vakıflar Genel Müdürlüğü, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada "Ortaöğrenim burs kullanım değerlendirmeleri başlamış olup yükseköğrenim burs dilekçe değerlendirmeleri Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs başvuru formu sonuçlarını açıklamasının arkasından başlayacak ve her iki eğitim yardımı için olası olan kısa sürede değerlendirmeler tamamlanacaktır." ifadelerini kullandı.

VGM burs sonuçlarının Aralık ayı sonunda veya Ocak ayının başında açıklanacağı varsayım ediliyor. VGM burs sonuçları açıklandıktan sonradan www.vgm.gov.tr adresi üzerinden öğrenciler sonuçları görüntüleyebilecekler.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »