Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

2018 Taşerona kadro sınav tarihi ne zaman?
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Taşeron işçiler kadroya geçerken sınav yapılacak. Cümbür Cemaat merakla taşeron işçilere hangi sorular sorulacağını merak ediyor. Alıştırma ve Sosyal Emniyet Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada taşerona sınavla ilgili bilgi vermişti. Sarıeroğlu sınavın KPSS gibi olmayacağını ve basit olacağını söylerken, herkesin kendi çalıştığı görevden imtihan olacağını da eklemişti.

Taşeron son dakika kadro haberleri merak ediliyor. Taşeron kadro başvuruları nasıl yapılacak? Taşeron sınavı ne vakit nasıl yapılacak sorusu araştırılıyor.  Mucizevi hal kapsamındaki 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin kamuda kesintisiz emekçi kadrosunda istihdam edilmelerinin yolu açıldı. 2 Ocak itibariyle aralıksız emekçi kadrolarında istihdam edilmek isteyenler 10 gün içinde çalıştıkları idarenin hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birime başvurabilecek. Alıştırma ve Sosyal Emniyet Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise yaptığı açıklamada taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecinin 90 günde olacağını söylemişti. Taşeron işçiler 2 Ocak ile 11 Ocak 2018 tarihleri arasında kullanım yapacaklar. Bunun akabinde başvuran işçilerin başvuruları 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında 40 gün incelenecek. razı olmamak isteyenler ise 21 Şubat ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında bu haklarını kullanabilecekler.

TAŞERONA KADRO SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Yapılacak sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında bildiri edilecek. Sınav soruları çalışanların iştigal ettiği konulardan seçilecek. yazılı sınav, imtihan kurulu tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilip, tutanağa geçirilecek. 2018 Taşerona kadro sınav tarihi net olarak emin olur olmaz haberimizde yer alacaktır.

ASGARI 50 PUAN OLMAK DURUM

Sınavda başarılı sayılmak için en düşük elli puan almak gerekecek. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda adaylar “başarılı” veya “başarısız” olarak tutanağa geçirilecek.

Sınavın yazılı ve sözlü imtihan biçiminde yapılması halinde, adayın aralıksız emekçi kadrosuna geçirilebilmesi için yazılmış sınavdan en az elli puan alması, sözlü sınavda da başarılı bulunması şarttır.

TAŞERONA KADRO SINAVINDA NELER SORULACAK?

Tespit komisyonu en az üç kişiden oluşacak, iki değiştirme üyesi olacak. Komite, aza tam sayısıyla toplanacak ve oy çokluğu ile karar alacak. Üyeler kendilerinin, boşanmış olsalar dahi eşlerinin, ikinci dereceye dek (bu derece dahil) kan ve kayın hısımlarının veya evlatlıklarının bu kapsamdaki başvurularında atama alamayacak. Komisyonun çalışmaları için arasında idarelerin yetkili Elektronik Halk Alımları Platformu (EKAP) kullanıcılarının da bulunduğu tatmin edici sayıda personel görevlendirilecek.

Yapılacak sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında ilan edilecek. Imtihan soruları çalışanların iştigal ettiği konulardan seçilecek. yazılı imtahan, imtihan kurulu göre 100 puan üzerinden değerlendirilip, tutanağa geçirilecek. Sınavda başarılı sayılmak için minimum 50 puan olmak şartı aranacak. Sözlü ve/ya da uygulamalı sınavda adaylar "başarılı" veya "başarısız" olarak tutanağa geçirilecek.

Sınavın yazılı ve sözlü sınav şeklinde yapılması halinde, adayın sürekli işçi kadrosuna geçirilebilmesi için yazılmış sınavdan asgari 50 puan alması, sözlü sınavda da başarılı bulunması şart olacak.

Sınavda başarılı ve başarısız olanlar imtihan kurulu tarafından kurumun devlete ait internet adresinde ilan edilecek. Bildiri tebligat yerine geçecek, ilgililere hem tebligat yapılmayacak.

Sınavlarda sorulacak sorular, çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle sorumlu oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun şekilde imtihan kurulu göre hazırlanacak.

İLİŞKİLİ HABERLER

Taşerona kadro haberleri 2017! Taşeron tasarısı son durum
EKONOMİ
1 SAAT ÖNCE
Taşerona kadro haberleri 2017! Taşeron tasarısı son koşul
Taşeron belediye işçileri kadroya geçecek mi?
AKTÜEL
3 GÜN ÖNCE
Taşeron belediye işçileri kadroya geçecek mi?
4B kadro statüsü ne demektir? Hangi işçileri kapsayacak?
GÜNCEL
3 GÜN ÖNCE
4B kadro statüsü ne demektir? Hangi işçileri kapsayacak?
Taşerona kadro sınavı nasıl olacak? Detaylar belli olmaya başladı...
EĞİTİM
4 GÜN ÖNCE
Taşerona kadro sınavı nasıl olacak? Ayrıntı belirlenmiş olmaya başladı...
Bu sene Taşeron işçileri kadroya geçince maaşlarında ne kadar artış olur?
AKTÜEL
1 SAAT ÖNCE
Bu yıl Taşeron işçileri kadroya geçince maaşlarında ne değin yükselme olur?
2018 Taşeron işçileri kadroya geçiş sınavı baraj puan kaç olacak?
AKTÜEL
4 GÜN ÖNCE
2018 Taşeron işçileri kadroya geçiş sınavı baraj puan kaç olacak?
Taşerona kadro kimleri kapsıyor? Kadro alacak kurumların listesi...
EKONOMİ
1 SAAT ÖNCE
Taşerona kadro kimleri kapsıyor? Kadro alacak kurumların listesi...
Taşeron işçi kadro başvurusu nasıl yapılır? Taşeron yönetmeliği yayımlandı!
EKONOMİ
16 DAKİKA ÖNCE
Taşeron işçi kadro başvurusu nasıl yapılır? Taşeron yönetmeliği yayımlandı!
Taşeron işçilerin kadro başvuruları yarın başlıyor
Türkiye Ekonomisi
20 SAAT ÖNCE
Taşeron işçilerin kadro başvuruları yarın başlıyor
1 milyon kişi için süreç bugün başladı!
Türkiye Ekonomisi
4 SAAT ÖNCE
1 milyon birey için süreç bugün başladı!
« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »