Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

2018 karneler saat kaçta verilecek? MEB Karne dağılma saati kaç?
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

Karneler ne vakit verilecek sorusu, okulların kapanmasına birkaç gün kala milyonlarca öğrencinin en çok dile getirdiği konular aralarında yerini alıyor. Çoğu öğrencinin kafasında soru işareti yaratan karneler ne süre verilecek konusu, dönem baştan başa girdikleri yazılı ve sözlü sınavlardan aldıkları puana tarafından öğrencilerde başarı belgesi telaşı yaratacak. Peki, karneler saat kaçta verilecek? İşte 2018 karne dağılım saatleri…

KARNELER SAAT KAÇTA DAĞITILACAK?

19 Ocak Cuma günü son bulacak olan eğitim öğretim yılında öğrencilerin karne almasının peşinde 15 tatile girilecektir. Ilk Önce okulların karne verilme saatleri mektep müdürlüklerince değişiklik gösterebilir.

Yani her mektep aynı saatte vermeyebilir. Bu yüzden okul idaresi göre söylenen saatler dikkate alınmalıdır. Eğer okul müdürlüğü bir saat vermemişse genellikle karneler saat 10 vaya saat 11 de verilmektedir.

Sabahçı ve öğlenci grupları olan okullarda karneler, sabahçı gruplara karneler saat 10 veya 11 gibi verilecektir. Öğleden daha sonra olan gruplara ise yani öğlencilere karneler saat 2 gibi verilecektir. Karne verilme saatleri okullara tarafından değiştirme göstermektedir. Mektep göre söylenilen saatler esastır.

« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »