Son Yazılar

18 Ocak 2018 Perşembe

2018 E-Okul giriş sayfası! 3 yazılı sınav sonuçları ve karne puanı!
- İNTERNET GÜNLÜĞÜ yazdı. 0

e-okul15 tatilin yaklaşması ile birlikte karne telaşı öğrencileri ve velileri sarmaya başladı.. 2017 - 2018 birinci dönem üçüncü sınavları düzenlendi. Öğrenciler e-Mektep üzerinden sınav sonuçlarını sorgulamaya başladı. İşte e-okul 3. yazılı sınav sonuçları ve sözlü puanları...
E-MEKTEP VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE (VBS) NASIL ANTRE YAPILIR?
E-mektep veli bilgilendirme sisteminde;
1)Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası
2)Mektep numarası
3)Birkaç güvenlik sorusu yanıtlanarak sisteme zahmetsizce antre yapılabilmektedir.
Ardındaki E-okul imtihan sonuçlarını öğrenmek için anekdot durumu üzerinden bilgilerinizi yoklama edebilirsiniz. Bu sayede birinci yazılı imtahan ve sözlü notlarını görebilirsiniz.
Ulusal Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu E-mektep veli bilgilendirme sistemi doğru, öğrencilere ait not ve devamsızlık bilgisine basit ve süratli bir şekilde en güncel haliyle ulaşabilmek muhtemel. Bu sistem öğrencilerle birlikte veliler için de oluşturulmuştur. E-mektep sisteminde işlem, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine dek devam eder. E-okul veli bilgilendirme sistemine, resmi web sitesi olan https://e-mektep.meb.gov.tr/ üzerinden erişilebilmektedir.  Böylece öğrenci numaraları ve T.C.kimlik numaraları ile antre yapılarak bu sistemden en etkin ve verimli şekilde yararlanılabilmektedir.
E-OKUL SINAV SONUÇLARI ÖĞRENME EKRANI - TIKLA
e-okul
15 TATİL NE KADAR SÜRECEK? KARNELER HANGİ TARİHTE DAĞITILACAK?
MEB kadar yapılan resmi açıklama çerçevesinde 15 tatilin net tarihi muhakkak oldu. Buna kadar okullar sömestr tatiline 22 Ocak 2018 tarihi itibariyle giriyor.
15 tatil ne süre bitecek?
Öğrenciler ve veliler 2018 yılı itibariye 15 tatilin ne zaman biteceğini merak ediyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamaya tarafından sömestr 2 Şubat 2018 tarihinde sona erecek ve okullar 5 Şubat 2018 Pazartesi günü açılacak.
2018 yılında okullar ne zaman kapanacak?
Hazırlanan eğitim öğretim takvimine kadar 18 Eylül 2017 tarihinde başlayan okullar 8 Haziran 2018 tarihinde sona erecek ve öğrenciler yine yaz tatiline girecek.
NASIL TAKDİR VEYA TEŞEKKÜR ALINIYOR? 
Derslerdeki sıradan galibiyet puanı 70 ile 85 puan aralarında olan öğrencinin Teşekkür Belgesi alması uygun görülür. Öğrencinin dersteki sıradan galibiyet puanı 85'ten artı olduğunda ise Takdir Belgesi almaya adalet kazanacaktır. Bu puanlardan düşük bir puana sahip olan öğrenci veya ön şartlar olarak yukarıda sıralanan maddelerden birisine sahip olan öğrenci ise iki belgeden hiçbirini alamayacaktır. Orta öğrenim süresi boyunca asgari 3 öğretim yılındaki tüm dönemlerde takdir belgesi almış olanlar üstün başarı belgesi ile ödüllendirilir.
« ÖNCEKİ YAZILAR
SONRAKİ YAZILAR »